Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

117 chętnych do żłobka. Miejsc jest tylko trzydzieści

Data publikacji: 2018-07-24, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
117 wniosków złożono w ramach rekrutacji do żłobka miejskiego w Jaworznie. Teraz trwa ich weryfikacja. Zakończyła się rekrutacja do miejskiego żłobka w Jaworznie. Mieszkańcy złożyli w sumie 117 wniosków Teraz trwa ich weryfikacja. To konieczna procedura, bo miejsc jest tylko trzydzieści. – Mieszkańcy składali dokumenty przez pięć dni – od 16 do 20 lipca. W tym czasie wpłynęło 117 wniosków. Teraz powołany przez prezydenta zespół rekrutacyjny analizuje i ocenia złożone formularze. Niezwłocznie po zakończeniu weryfikacji upublicznimy wyniki naboru – mówi Elżbieta Orzechowska-Filipczyk, dyrektor żłobka miejskiego w Jaworznie. Przypomnijmy, że nowa placówka powstanie we wrześniu, w budynku przy ul. 3 Maja 16 i funkcjonować będzie w nim równolegle z przedszkolem. W tym czasie uruchomiony zostanie także system dotacji dla niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych. – Po konsultacjach kwota została ustalona na 300 zł dopłaty dla każdego dziecka. W publicznym żłobku miejsce znajdzie 30 dzieci, w prywatnych podmiotach funkcjonuje obecnie ponad 170 miejsc – wyjaśnia Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaworznie. Warto też dodać, że wiosną gmina złożyła wniosek o uruchomienie kolejnego żłobka miejskiego. Tym razem dla 70 dzieci. Artykuł 117 chętnych do żłobka. Miejsc jest tylko trzydzieści pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34390
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola