Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Co na Komendzie piszczy? - Policyjna tygodniówka

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z ubiegłego tygodnia. 17.09.2018 r. Wieczorem w dzielnicy Jeleń patrol wywiadowców zatrzymał 34-letnią kobietę, która kierowała samochodem kia w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało 3,6 promila alkoholu w organizmie kobiety. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie. 17.09.2018 r. 21-letni magazynier jednego ze sklepów mieszczących się przy ulicy Jana Kantego Steczkowskiego, poinformował jaworznicką policję, że nieznany kierowca, poruszający się samochodem dostawczym marki ford, skradł z terenu sklepu 24 palety o wartości ponad 700 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie. 18.09.2018 r. W godzinach popołudniowych dyżurny policji został powiadomiony o tym, że w rejonie ulicy Kaliskiej uszkodzony został zaparkowany samochód. Nieznany sprawca pomalował farbą prawy bok samochodu bmw, powodując straty w wysokości 5 tys. złotych. 18.09.2018 r. Kilka minut po 12.00 w rejonie ulicy Nowej, patrol policji zatrzymał 46-letniego jaworznianina, który był osobą poszukiwaną na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Jaworznie. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. 19.09.2018 r. Wieczorem w rejonie ulicy Chopina, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla yamaha. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że 29-letni kierujący jednośladem nie posiada prawa jazdy. Policjanci ustalili, iż 29-latek posiada na swoim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami. 20.09.2018 r. Do komendy policji zgłosił się 24-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego policji o tym że, nieznany sprawca na terenie placówki jednej z placówek zdrowia, zabrał pozostawiony na ławce jego portfel. W wyniku przywłaszczenia, zgłaszający utracił dokumenty oraz pieniądze. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 3 tys. złotych. 21.09.2018 r. Po południu policjanci pogotowia 997 zatrzymali 38-letniego jaworznianina, który groził swojej żonie, że ją zabije. Mężczyzna od pewnego czasu nękał kobietę, wysyłając krótkie wiadomości tekstowe typu „sms”. Sprawą zajął się już wydział dochodzeniowo-śledczy. 22.09.2018 r. Rankiem do komendy policji zgłosiła się 73-letnia mieszkanka Jaworzna i powiadomiła dyżurującego policjanta o kradzieży jej torebki. Policjanci ustalili że, nieznany sprawca z altany znajdującej się na terenie ogródków działkowych przy ulicy Kamińskiego, skradł torebkę w której znajdowały się dokumenty oraz portfel. Łączne straty w tym przypadku zostały oszacowane na ponad 1 tys. złotych. Info. Policja.pl

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9644
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola