Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Daj przedmiotom drugie życie - zamień się!

Data publikacji: 2018-07-24, Data modyfikacji: 2018-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Dewizą tej grupy jest przede wszystkim odbudowanie ludzkich więzi, które na przestrzeli lat uległy bardzo dużemu rozluźnieniu. Coraz częściej człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi. A przecież każdy z nas wie, jak ważne są relacje międzyludzkie. Aby mieć z kim porozmawiać np. w drodze do pracy. Zapewne wielu z was ma worki z nieużywaną odzieżą. Najczęściej jest ona za duża, bądź za mała. Ahh te kalorie. Taka odzież potrafi zajmować wiele miejsca, a wystarczy zrobić zdjęcie i napisać jaką rzecz chce się w zamian, a na pewno znajdzie się osoba, która naszą bluzką zajmie się lepiej. Nie trzeba wcale wydawać dużych pieniędzy na nowe przedmioty czy ubrania, w tych czasach wystarczy napisać. Ktoś chętny się znajdzie, aby podać nam pomocną dłoń i poprawić wspólne relacje. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z założycielką jaworznickiej grupy „Jaworzno się dzieli” – Magdaleną Wroną: W jakim celu powstała ta grupa? Grupa ma służyć dzieleniu się, wszystkim czym chcesz. Dzielenie się jest wspaniałe! Każdy z nas ma rzeczy których nie używamy, dostajemy czasem nietrafione prezenty. I co z tym zrobić? Taka grupa to rozwiązanie, coś co jest dla Ciebie bezużyteczne dla drugiej osoby możne być niezbędne. Często ludzie kupują coś na spółkę w hurtowych ilościach, szukając w tym ekonomicznego podejścia, albo oferują za dany przedmiot usługi – odrabianie lekcji z dziećmi, domowe wypieki czy naukę języka. Dzielić można się nie tylko materialnymi rzeczami. Czy w przyszłości planujesz pójść o krok dalej i zorganizować na mieście pchli targ? Mamy bardzo niski poziom zaufania społecznego i ja widzę w tym nadzieję. Póki co idzie to opornie w Jaworznie, ale na Krakowskiej grupie (która niedługo będzie liczyć 10 tys. członków) wielu z nas się już zna i teraz przysłowiowo umawiamy się na telefon – „jak będziesz mieć znowu te ogórki to zadzwoń”. Naprawdę stajemy się życzliwymi sobie sąsiadami. Co ludzie najczęściej wystawiają na grupie? Ludzie oddają bardzo różne rzeczy… od przetworów, talerzy i patelni, po meble i żyrandole. Absolutnie wszystko, czasem nawet nowe rzeczy takie jak zafoliowane płyty DVD czy świeczki. Używane ubranka dla niemowląt z których bobasy szybko wyrastają, a przecież innym mamom, a raczej pociechom się przydadzą. Przecież tak kiedyś było, ubranka krążyły od domu do domu. W moim drewnianym łóżeczku, swoje pierwsze sny śniło kilkunastu innych kuzynów przez blisko 20 lat! To dlaczego teraz tak być nie może? Zapraszamy do dołączenia do grupy na facebooku! Jaworzno się dzieli – Jaworzno is sharing

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=8620
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola