Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Docenili pakiety!

Data publikacji: 2018-08-28, Data modyfikacji: 2018-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Miejskie Centrum Kultury i Sportu ma szansę na nagrodę. Tym razem doceniono pakiety edukacyjne, które młodym jaworznianom w przystępny sposób przybliżają wiedzę na temat naszego miasta. Zestawy edukacyjne „Jaworzno. Kocham to miasto” zostały zgłoszone do konkursu Słoneczniki 2018 i otrzymały nominację w kategorii „Sztuka wizualna”. Można wesprzeć tę inicjatywę i głosować na nasze pakiety! Link do głosowania: http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2018.php   Pakiety zostały stworzone na zlecenie Miejskiego Centrum kultury i Sportu, a zaprojektowała je i opracowała projektantka Katarzyna Majzel-Pospiech po konsultacji z psycholog Agnieszką Krawczyk. Mają w atrakcyjny sposób przekazywanie przedszkolakom i uczniom najmłodszych klas szkół podstawowych z Jaworzna wiedzy o rodzinnym mieście. – Chcieliśmy, żeby powstały materiały, z użyciem których nauczyciele będą mogli pracować z dziećmi, żeby już najmłodsi mieszkańcy poznali najważniejsze informacje o swoim mieście. Z użyciem tego zestawu można w formie warsztatów, krok po kroku przekazać dzieciom te informacje – tłumaczy Katarzyna Majzel-Pośpiech. Każdy z zestawów składa się z pudełka zawierającego scenariusze 10 odrębnych warsztatów, dotyczących różnej tematyki związanej z naszym miastem. Dzięki otwartej formie pakietów istnieje możliwość poszerzania ich zawartości o kolejne elementy. Zostały one świetnie przyjęte przez nauczycieli. Twórcy są też otwarci na ciekawe propozycje użytkowników. Po premierze zestawów w Jaworznie zorganizowany został konkurs dla szkół i przedszkoli, w którym należało stworzyć wielkoformatową pocztówkę z miasta, inspirowaną materiałami zawartymi w zestawach. Materiały edukacyjne zostały wiosną przekazane nieodpłatnie do wszystkich przedszkoli (również prywatnych) i szkół podstawowych w naszym mieście. Teraz można oddawać na nie głosy w plebiscycie portalu czasdzieci.pl Słoneczniki 2018 na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci na Śląsku. Ze szczegółami dotyczącymi głosowania można zapoznać się na stronie sloneczniki.czasdzieci.pl Plebiscyt potrwa do 9 września. Głosujcie na nasz jaworznicki zestaw!

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9136
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola