Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Droga pojednania Jaworzno – Lisieux ze Wspólnoty Betlejem już w niedzielę

 
Trzy traktorki, trzy przyczepy i pięciu pielgrzymów wyruszy w niedzielę z rynku w pielgrzymkę do Lisieux. To kolejny wyjątkowy pomysł ks. Mirosława Toszy, który zwykł zaskakiwać mieszkańców. Obecnie traktorki są przygotowywane przy Wspólnocie Betlejem do wyprawy. Oprócz przygotowania technicznego członkowie Wspólnoty zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Każda z przyczepek jest oklejona wizerunkami między innymi: papieża Franciszka, świętej Teresy czy św. Jana Pawła II. Ks. Mirosław Tosza podkreśla, że na zdjęciach widać te osoby podczas codziennych czynności. I tak Jose Bergoglio na zdjęciu siedzi w tramwaju, a na innej przyczepce znajdzie się wizerunek Karola Wojtyły w trakcie golenia. Przyczepy duże nie są, ale pielgrzymom wystarczą. Same traktorki nie powalają swoją mocą. Maksymalna prędkość jaką rozwijają to zawrotne 15 km/h. Tu jednak nie chodzi o szybkość, a o czas na refleksje, o pokazanie i opowiedzenie o pielgrzymce mijanym na trasie ludziom. Pielgrzymka do Lisieux na traktorkach jest inspirowana filmem „Prosta historia” w reżyserii Davida Lyncha. Film opowiada o sześciotygodniowej odysei Straighta, który postanawia pojednać się z chorym bratem, z którym nie rozmawiał od ponad 10 lat. Ponieważ już dawno odebrano mu prawo jazdy i w dodatku niedowidzi, postanawia wyruszyć w drogę jedynym dostępnym mu wehikułem – małym traktorem, którym przemierza 300 mil. Start pielgrzymki jest planowany na niedzielę. Już od godziny 11:00 na rynku mieszkańcy będą mogli porozmawiać z pielgrzymami, obejrzeć traktorki, a wieczorem o 19:30 odbędzie się plenerowy pokaz filmu „Prosta historia”. Po filmie pielgrzymi wyruszą w trasę. Do Paryża zamierzają dotrzeć po miesiącu, gdzie spotkają się z piechurami, którzy wcześniej wyruszyli w trasę. Do Lisieux obie grupy mają dotrzeć 27 września. Każdy kto zechciałby wesprzeć projekt może skontaktować się ze Wspólnotą Betlejem. Każda pomoc się przyda. Więcej informacji na stronie Betlejem.org.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2016-08-16, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola