Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"Elektryczni" - nowy serial o tym jak powstaje energia!

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
„Elektryczni” to historie ludzi, których na co dzień nie widać, zupełnie jak prądu płynącego w gniazdkach, odpowiedzialnych za jego wytworzenie i dostarczenie do naszych domów w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. W czwartek 6 września o godz. 22:00 w Fokus TV odbędzie się premiera serialu „Elektryczni”, ukazującego prawdziwe historie i zmagania pracowników TAURON. Serial ukaże codzienność pracy energetyka – niebezpieczne, ale i odpowiedzialne zadania oraz sposoby radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi – a wszystko po to, by każdy z nas mógł codziennie korzystać ze zdobyczy technologicznych. – Nowy serial ukazuje energetyków z Grupy TAURON, którzy zapewniają kilku milionom Polaków ciepło, energię elektryczną i poczucie bezpieczeństwa, które dziś uważamy za tak oczywiste. Zobaczymy też, jak gigantycznym przedsięwzięciem jest budowa nowoczesnego bloku energetycznego, z którego już w 2019 roku popłynie prąd dla 2,5 mln gospodarstw domowych – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia – „Elektryczni” to propozycja na jesienne wieczory, jakiej jeszcze w polskich mediach nie było. Bohaterowie ośmioodcinkowego serialu dokumentalnego zabiorą widzów w świat współczesnej energetyki – wytwarzania i dostarczania energii nawet w najtrudniejszych warunkach. – podkreśla Ewa Latkowska, prezes TV Spektrum W serialu zobaczymy to, co zwykle nie dostępne do oglądania na co dzień, jak np. kulisy budowy jednego z najnowocześniejszych bloków energetycznych o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno. Serial obfituje także w sceny pokazujące codzienną, trudną pracę elektromonterów. Zawsze pod presją czasu, pracując niejednokrotnie w trudnych warunkach robią wszystko, by prąd nieprzerwanie płynął do domów. – Każdego dnia mierzymy się z nieprzewidywalnymi sytuacjami i w naszej pracy nie ma miejsca na rutynę. Liczy się praca zespołowa i zaufanie do współpracowników. Niejednokrotnie podczas usuwania awarii masowych związanych z wichurami, nasza praca staje się bardzo niebezpieczna. Ale praca w energetyce to bardziej służba, więc wtedy o tym nie myślimy, tylko robimy wszystko, żeby prąd znowu płynął – mówi Tomasz Walkowski, jeden z głównych bohaterów filmu.  Serial to także okazja do przybliżenia widzom najnowocześniejszych technologii w energetyce  oraz zaprezentowania sposobu ich funkcjonowania. Mocnym punktem serialu będą atuty wizualne produkcji. Niewątpliwie duże wrażenie na widzach robią  niesamowite ujęcia z dronów, a dzięki kamerom GoPro zasiadający przed telewizorami poczują się jakby byli w samym sercu ryzykownej akcji. Niezwykłe animacje, pojawiające się w każdym odcinku, pozwolą na lepsze zrozumienie specyfiki poszczególnych budowli i działań podejmowanych przez bohaterów serialu, a tym samym staną się punktem zaczepienia dla wyobraźni widzów.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9162
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

    Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola