Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Estakada dla Byczyny

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Wojewoda wydał pozwolenie na budowę estakady w Byczynie razem z ponad kilometrowym odcinkiem DK79, który kieruje cały ruch na tej drodze poza ulicę Krakowską. Oznacza to, że projekt ten może w ciągu najbliższych miesięcy uzyskać dofinansowanie i trafić do realizacji. Dzięki estakadzie odetchnie cała dzielnica, a ul. Krakowska służyć będzie już tylko i wyłącznie ruchowi lokalnemu. Zostanie na niej tylko kilka procent obecnego ruchu.   Wizualizacja z filmu jest z innej epoki – powstała 10 lat temu, kiedy pojawił się pierwszy projekt tej inwestycji. Wówczas część mieszkańców Byczyny zablokowała jego realizację mimo prognoz, że bez niej poruszanie się po ul. Krakowskiej stanie się wkrótce skrajnie uciążliwe i niebezpieczne z powodu rosnącego ruchu. Mieszkańcy musieli się przekonać na własnej skórze, że nie były to bezpodstawne ostrzeżenia. Trzymamy kciuki za szybką realizację.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10186
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola