Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Europejski Tydzień Sportu w SP22

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do słuszności znanego hasła „ Sport to zdrowie”. Aktywność fizyczna wpisana jest w działalność prozdrowotną i bez wątpienia odgrywa niebagatelną rolę w kształtowaniu postaw i nawyków sprzyjających zdrowiu. Cele te realizowane są podczas każdej lekcji wychowania fizycznego. Wyjątkowo ciekawą formą zajęć fizycznych okazała się inicjatywa Dyrektor SP 22 w Jaworznie Haliny Frączek. Zaproponowana przez panią Dyrektor akcja pod hasłem BEACTIVE miała na celu zapoznać uczestników z różnymi grami europejskimi. Szereg zajęć prowadzonych w dniach 24-28.09.18r. dla uczniów klas IV-VIII przybliżyła zasady, formy i techniki wielu, często zupełnie nieznanych, gier i zabaw popularnych w innych krajach europejskich. Uczniowie podczas wychowania fizycznego oraz na długich przerwach mieli okazję osobiście uczestniczyć w grach, jak również zapoznać się z ich historią. Zajęcia były atrakcyjną formą szkolnej przerwy i stanowiły ciekawą propozycję alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Zmagania sportowe, nad którymi czuwały nauczycielki wychowania fizycznego- Aneta Kołodziejczyk-Słowik, Angelika Listowska oraz Izabela Pluta- koordynatorka akcji- stworzyły uczniom okazję, by sprawdzić swoje możliwości fizyczne. Dostarczyły im również poczucia satysfakcji z pracy w zespole, spełnienia, radości, stały się inspiracją do podjęcia nowych wyzwań. Każdy z uczestników, jak na prawdziwego sportowca przystało, wracał z nagrodą- okolicznościowymi naklejkami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Miasta Jaworzna oraz Radnego Miasta Jaworzna Janusza Papugę. Podsumowaniem działań sportowych z całego tygodnia były ciekawe lekcje przeprowadzone przez metodyka wychowania fizycznego Mariusza Kowalskiego. Europa w sportowym stylu? Jak widać można. Działania nauczycieli SP 22 udowodniły, że sport nie ma granic, lekcje nie są nudne a nauka i zabawa to zdrowe połączenie. IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9669
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola