Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gaz dla Byczyny

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek, 11 grudnia, w Klubie Niko, odbyło się spotkanie w sprawie gazyfikacji Byczyny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez radną Annę Lichotę i spotkało się ze sporym zainteresowaniem Mieszkańców.  W spotkaniu wzięli udział projektanci firmy „iProjekt” oraz przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa.  Po krótkim wprowadzeniu radnej Anny Lichoty, przedstawiciele spółki i projektanci zaprezentowali byczynianom plany gazyfikacji dzielnicy. Opowiedzieli również o czasie realizacji inwestycji, etapach jej przeprowadzenia oraz zaprezentują trasę przebiegu gazociągu. Wszystko wskazuje na to, że gaz w Byczynie może pojawić się w 2020 roku. Byczyna należy do dzielnic Jaworzna, do których nitka gazociągu w ogóle nie dociera. Sieć kończy się na ul. Wiosny Ludów w Jeleniu. Dlatego też staraniami lokalnej Radnej Anny Lichoty i władz Miasta Jaworzna kilka lat temu rozpoczęto rozmowy ze spółką gazowniczą na temat rozwiązania tego problemu. Skutkiem starań odbyły się spotkania z mieszkańcami na których zaprezentowano ewentualne działania mogące doprowadzić do przyłączenia dzielnicy do sieci gazowej. Podczas wczorajszego spotkania część mieszkańców już zadeklarowała chęć przyłączenia się do sieci.   Szczegółowe informacje dotyczące przyłączy gazowych można uzyskać w Polskiej Spółce Gazownictwa, dzwoniąc pod numer telefonu 32 398 54 99, a następnie wybierając właściwy numer wewnętrzny. Spółka ma również swoją siedzibę w Jaworznie przy ul. Sportowej 10.     Fot. Puls Jaworzna

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10106
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola