Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jaworznianie lubią swoje miasto

Data publikacji: 2018-12-14, Data modyfikacji: 2018-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Według raportu przygotowanego przez konsorcjum firm Biostat Piszczek Sp.j. i Biostat Sp. z o.o. , zdecydowana większość jaworznian pozytywnie ocenia wizerunek naszego miasta. Aż 96 proc. badanych uważa Jaworzno za dobre miejsce do życia. Przeciwnego zdania jest zaledwie 3 proc. respondentów, natomiast 1 proc. badanych stwierdził, że trudno powiedzieć. W porównaniu do badania sprzed dwóch lat, liczba zadowolonych mieszkańców wzrosła. Kierunek rozwoju miasta również wypadł bardzo dobrze – 96 proc. badanych oceniło go pozytywnie, przyznając zadowolenie. Dodatkowo, z obecnym kierunkiem rozwoju miasta identyfikuje się 93% respondentów, czyli o 6 punktów procentowych więcej niż w 2016 roku. Dumę ze swojego miasta deklaruje 95 proc. badanych, czyli tyle samo co dwa lata temu. Zdecydowana większość badanych, bo aż 97 proc. zadeklarowało, że lubi swoje miasto. Sporo osób – 91 proc. – uważa, że może się pochwalić Jaworznem przed osobami z innych miast a nawet krajów. W odpowiedzi na pytanie o to, czym Jaworzno może poszczycić się na tle innych miast regionu, najwięcej respondentów wskazało GEOsferę, tereny zielone, rozbudowę dróg, Rynek i komunikację miejską. W badaniach zadano również pytanie o to, czego jaworznianom brakuje w stosunku do tego, co można znaleźć w innych miastach. Wśród odpowiedzi pojawiły się różnego rodzaju wydarzenia (kulturalne, sportowe), jednak opowiadało się za nimi zaledwie kilka procent osób. Większość badanych wskazała odpowiedź „Inne”, bez podania konkretów lub nie miała zdania. Spora grupa mieszkańców – 65 proc. – cieszy się, że Jaworzno nie wchodzi w skład Metropolii, 24 proc. nie ma zdania na ten temat, a jedynie 10 proc. uważa, że wystąpienie z GZM było złym pomysłem. Wśród imprez i wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim roku, respondenci najlepiej ocenili wyścigi kolarskie i rajdy rowerowe, jarmarki świąteczne i wydarzenia biegowe.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10120
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola