Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jaworzno doczeka się stadionu lekkoatletycznego?

 
W przeciwieństwie do piłki nożnej polska lekkoatletyka święci coraz większe triumfy. Dowodem na to są choćby ostatnie Mistrzostwa Europy w Berlinie Przy okazji rozpoczynającego się na Stadionie Śląskim memoriału Kamili Skolimowskiej porozmawialiśmy z Aleksandrem Matusińkim - trenerem polskiej sztafety 4x400m kobiet o tym, czy województwo śląskie ma szanse stać się polskim zagłębiem lekkoatletycznym. Czy Jaworzno i miasta ościenne mają szanse stać się zapleczem treningowym dla niedawno oddanego do użytku Stadionu Śląskiego? Biorąc pod uwagę bazy noclegowe i tereny rekreacyjne – nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak, żeby tak się stało, potrzebujemy przede wszystkim… stadionów! Jedynym profesjonalnym stadionem lekkoatletycznym w okolicy jest stadion w Sosnowcu. Od dłuższego czasu o budowie stadionu mówi się też w Mysłowicach, jednak z jakiegoś powodu projekt stanął w miejscu. Czy Aleksander Matusińki jako trener i mysłowiczanin z pochodzenia będzie optował za powstaniem stadionu w Mysłowicach? A co na to Jaworzno? Zupełnie niedawno w sieci pojawiły się informacje, że wkrótce ma zostać przebudowany stadion miejski przy ul. Moniuszki. Popularna Azotania ma doczekać się bieżni lekkoatletycznej, rozbudowanych trybun i odbudowanej płyty głównej stadionu. Czy Jaworzno dołączy do czołówki polskich lekkoatletycznych baz treningowych? Czas pokaże. Może niekoniecznie staniemy się drugim Cetniewem, ale z pewnością możemy mieć wiele dobrego do zaoferowania.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-08-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola