Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jaworzno pożegnało śp. Danutę Byrczek

 
Rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali we wtorek śp. Danutę Byrczek, która zmarła 23 sierpnia po ciężkiej nieuleczalnej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w centrum miasta. Śp. Danuta Byrczek większą część swojego życia spędziła w Krakowie. Była związana zawodowo z Akademią Muzyczną i Filharmonią Krakowską. W Jaworznie zainicjowała cykl niedzielnych koncertów pt. „Południowe Spotkania Z Muzyką", które odbywały się w obecnym Teatrze Sztuk. Na koncertach prezentowali się zarówno profesjonalni muzycy, jak i studenci. We wtorek o godzinie 13:00 pożegnaliśmy śp. Danutę Byrczek. Pianistka spoczęła na cmentarzu pechnickim. Ostatnią wolą Zmarłej było nie składanie kwiatów lecz przeznaczenie datków na rzecz jaworznickiego hospicjum.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2013-08-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola