Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Już wkrótce ruszy modernizacja kolejnego parku

Data publikacji: 2018-07-29, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Już wkrótce ruszy modernizacja kolejne parku. Dzięki przebudowie Parku Podlęże w Jaworznie mieszkańcy zyskają idealne miejsce do wypoczynku u relaksu. Na lipcowej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie radni dokonali przesunięć w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Umożliwia to podpisanie umowy z wykonawcą na przebudowę Parku Podłęże. Co się zmieni w Parku? – Będzie zdecydowanie więcej zieleni i miejsc do aktywnego wypoczynku. Stanie się również jaśniej w nocy poprzez budowę nowego oświetlenia parkowego LED. Istniejące alejki żwirowe zostaną zastąpione nowoczesną nawierzchnią mineralno-żywiczną. Powstanie również kilka nowych ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Wśród nowych alejek znajdzie się wariant z nawierzchnią asfaltową, która będzie torem rolkowym – wylicza Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaworznie. To jednak nie koniec zmian w tym miejscu. Przy wejściu do parku powstanie fontanna, a na jego terenie zabudowana zostanie wolnostojąca toaleta. Zamontowany zostanie również monitoring. Zakres inwestycji przewiduje również montaż nowych ławek, koszy na śmieci i koszy na psie odchody, leżaków, hamaków, stołów z ławami, budek dla ptaków, nietoperzy i owadów. Utworzone zostaną też miejsca do wypoczynku (grill, krąg na ognisko, boksy relaksu i książki) oraz strefy aktywności w postaci ścieżki zdrowia, boiska poliuretanowego, ścieżki sensorycznej, rolkowiska. Uporządkowania zostanie także zieleń parkowa. Park zostanie przebudowany przy udziale środków unijnych. Wydział Inwestycji Miejskich zdobył na niego 2,6 miliona złotych. Najlepszą ofertę na wykonanie projektu złożyła firma GARDENBUD, która jest wykonawcą m.in. byczyńskiego Rynku i Wodnego Placu Zabaw na Plantach. PRZECZYTAJ KONIECZNIE: W sierpniu otwarcie największego w regionie wodnego placu zabaw Artykuł Już wkrótce ruszy modernizacja kolejnego parku pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34517
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola