Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Karambol na S1 w Jaworznie

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności karambolu, do jakiego doszło na drodze S1 w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być ograniczenie widoczności z powodu zadymienia drogi. W sumie w zdarzeniu uczestniczyło 21 pojazdów, 1 osoba zginęła, 18 osób zostało rannych, a 7 osób, w tym 4 dzieci trafiło do szpitali. Wczoraj około godz. 22.00 do dyżurnego jaworznickiej policji wpłynęła informacja o karambolu z udziałem co najmniej kilkunastu pojazdów, do jakiego doszło na drodze S1 w Jaworznie. Do zdarzeń doszło na obu pasach ruchu – w kierunku Częstochowy i Bielska-Białej. Na miejsce niezwłocznie udała się policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Służby ratunkowe udzielały pomocy osobom poszkodowanym i ustalały okoliczności zdarzenia. Najpoważniejszy był stan 36-letniego kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego, który niestety pomimo podjętej reanimacji zmarł. W miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak ustalono, w zdarzeniu wzięło udział w sumie 21 samochodów, w tym jeden samochód ciężarowy. 18 osób zostało rannych ,a 7 z nich, w tym 4 dzieci trafiło do szpitali w pobliskich miejscowościach. Do godz. 3.30 droga była całkowicie zablokowana, a dla kierowców wyznaczono objazdy. Na miejscu pracował pracowali policjanci z Jaworzna i Sosnowca wraz z prokuratorem i biegłym. Prawdopodobną przyczyną wypadku było ograniczenie widoczności spowodowane przez pożar opon w okolicy drogi. Powołany biegły z zakresu pożarnictwa zajmie się ustaleniem okoliczności, w jakich doszło do pożaru opon i czy miał on wpływ na zaistniałe zdarzenie. Kierowcy! Apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków, które aktualnie panują na drodze. Jesiennej aurze coraz częściej towarzyszą poranne mgły, które również ograniczają widoczność. To może powodować wiele niebezpieczeństw. Jedynie ściągnięcie nogi z gazu może pomóc uniknąć tragedii. Info. Policja.pl

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9561
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola