Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejni mieszkańcy Osiedla Sfera odebrali klucze

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Dziś kolejni mieszkańcy odebrali klucze do mieszkań na wynajem, które zostały wybudowane w ramach II etapu Osiedla Sfera. Tym samym osiedle powiększyło się o 90 nowych rodzin.  Osiedle SFERA II etap to 90 mieszkań na wynajem zrealizowanych – przez JTBS Sp. z o.o. – dzięki wykorzystaniu „finansowania zwrotnego” będącego rządowym programem wspierania rozwoju budownictwa czynszowego. Projekt jest kontynuacją inwestycji, która zakłada budowę 400 mieszkań i 800 miejsc parkingowych. Do tej pory w Osiedlu SFERA oddano już do użytku 84 mieszkania czynszowe i 23 własnościowe. Mieszkania przekazywane są w stanie „pod klucz”, a najemcy sami dobierają elementy wykończeniowe lokali [jak np. płytki ścienne i podłogowe, panele czy typ kuchenki elektrycznej (wolnostojąca lub do zabudowy)] bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. Wkład mieszkaniowy, zwany partycypacją, w przypadku II etapu wynosił 760 zł/m2, a czynsz (bez mediów) plasuje się na poziomie 10,60 zł/m2. Osiedle SFERA jest położone w centralnej części Jaworzna w pobliżu Ośrodka Edukacji Geologicznej GEOSFERA (niezwykle popularnego w regionie miejsca rekreacyjnego dla rodzin). Osiedle jest wyposażone w bardzo dobry dojazd zarówno do Centrum miasta, jak i sąsiednich dzielnic, który to dojazd zapewniają nowe połączenia drogowe oraz nowoczesne elektryczne autobusy PKM. Dodatkowo, do osiedla prowadzą bezpieczne ścieżki rowerowe. Osiedle SFERA to zespół domów wielorodzinnych – 6 i 11 mieszkaniowych, z dużymi balkonami i tarasami na parterach. W ww. budynkach znajdują się przestronne i funkcjonalne mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. W ramach tego przedsięwzięcia powstają także place zabaw i siłownia „pod chmurką”. Mieszkańcy mają również możliwość korzystania z szybkiego Internetu doprowadzonego światłowodami. W ramach współpracy jaworznickiej TBS Sp. z o. o. z Muzeum Miasta Jaworzna i Akademią Sztuk Pięknych osiedle SFERA jest miejscem ekspozycji unikatowych instalacji artystycznych.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9971
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola