Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert Noworoczny 2019

Data publikacji: 2019-01-02, Data modyfikacji: 2019-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz osiemnasty jaworznianie uczestniczyć będą mogli w Koncercie Noworocznym. Tym razem na scenie wystąpią światowej klasy muzycy Narodowej Filharmonii Lwowskiej INSO pod batutą Johanna Kruka. Koncert uświetnią soliści z grupy Quatro Voce oraz tancerze baletu. W tym roku, z uwagi na remont Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, XVIII Koncert Noworoczny po raz pierwszy odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury. 13 stycznia 2019 r. artyści wystąpią na scenie dwukrotnie. Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 16.00, a drugi o 19.00.   Organizatorzy zachęcają, by wspólnie wybrać się w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie i duety. Artyści, którzy zaprezentują się w Jaworznie, to laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. W repertuarze jaworznickiego Koncertu Noworocznego znalazły się popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek, jak: „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka czardasza”, „Baron Cygański” czy „Wesoła Wdówka”. Publiczność usłyszy między innymi walc „Nad pięknym, modrym Dunajem”, arie „Wielka sława to żart” i „Usta milczą, dusza śpiewa”.   Koncert swoim charakterem nawiązywać będzie do wiedeńskiej tradycji wielkich gali noworocznych koncertów.   Bilety na to wydarzenie artystyczne rozchodzą się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Ostatnie można jeszcze kupić przez stronę internetową bilety.mckis.jaw.pl lub w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Inwalidów Wojennych 2), od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 20.00. Koszt 90 zł. Na ten wyjątkowy koncert zapraszają:Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10155
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola