Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs Wiedzy Biblijnej

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
22 listopada 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Jaworznie odbył się XXIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 11 jaworznickich szkół podstawowych. Wiedza obejmowała Ewangelię według Świętego Łukasza. Test składający się z 18 zadań zawierał niespotykane dotąd na religijnych konkursach pułapki w postaci mapy i obrazu Rembrandta, z którymi uczniowie poradzili sobie nadzwyczaj dobrze.  Wyłoniono laureatów: I miejsce : Kacper Pacut z SP 6; II miejsce: Sara Jóźwik z SP 10; III miejsce: Gabriela Jamróz z SP 12- z dekanatu Matki Bożej Nieustającej Pomocy; I miejsce: Jan Kucharski z SP 21; II miejsce: Łucja Dubiel z SP 20; III miejsce Zuzanna Soból z SP 21- z dekanatu Świętego Wojciecha i Katarzyny. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom. Były dyplomy, podziękowania, słodkie upominki. Wszystko za sprawą hojności księży dziekanów: ks. Józefa Lendy i ks. Eugeniusza Cebulskiego, którzy co roku są sponsorami konkursu. Składamy serdeczne podziękowania. Pragniemy również podziękować Kierownik Pani Barbarze Kucharskiej i pracownikom Biblioteki. Zawsze jesteśmy witani w Bibliotece miło i serdecznie dlatego czujemy się „jak w domu”. Dobrym zakończeniem tego miłego spotkania było zapewnienie, że za rok nie zawiedziemy i stawimy się na kolejnym jubileuszowym konkursie. IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10058
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola