Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mieszkańcy doceniają Urząd Miejski i formy komunikacji

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Raport „Badanie opinii mieszkańców Jaworzna o stanie miasta, warunkach życia i oczekiwaniach wobec władz miejskich” ocenia m.in. Zadowolenie jaworznian z pracy Urzędu Miejskiego. W stosunku do poprzednich badań, przeprowadzonych dwa lata temu, znacznie przybyło pozytywnych ocen. Rośnie zadowolenie mieszkańców z pracy Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Badani zauważają, że urzędnicy są bardziej kompetentni i profesjonalni (w skali od 1 do 5 obecnie ocena 4,3, wobec 3,9 w 2016), uprzejmi i otwarci na interesanta oraz sympatyczni i mili (4,2 wobec 3,8), a także pomocni przy załatwianiu formalności (4,1 wobec 3,8). Nieco gorzej oceniana jest szybkość i sprawność obsługi (3,9), co w przyjętej skali nie jest złym wynikiem.   40 proc. mieszkańców zapytana o proponowane rozwiązania, które mogłyby usprawnić pracę urzędu, odpowiedziało, że trudno powiedzieć. 15 proc. odpowiedziało, że nie potrzeba nic zmieniać. Pozostałe procenty rozbiły się na takie rozwiązania jak załatwianie spraw przez Internet, inne godziny urzędowania itp. Nikt z badanych nie wskazał na potrzebę poprawy obsługi osób niepełnosprawnych, co oznacza, że wprowadzone w tym zakresie rozwiązania są zadowalające dla petentów. Wyniki badań wskazują, że Urząd Miejski zapewnia dobrą komunikację z mieszkańcami – strona internetowa UM jako źródło informacji zyskała głosy 49 proc. badanych. 47 proc. otrzymała odpowiedź „prasa lokalna”, na kolejnych miejscach znalazły się portale internetowe, portale społecznościowe czy Biuletyn Informacji Publicznej. Okazuje się też, że w porównaniu z rokiem 2016, zdecydowanie więcej osób zagląda do BIP-u. Dwa lata temu tylko 4 proc. badanych zaznaczyło tę opcję, w roku bieżącym – już 11 proc.   Mieszkańcy nie kryją, że o działaniach UM i Prezydenta wciąż chcieliby dowiadywać się przede wszystkim z internetowej strony UM (38 proc.) oraz lokalnych portali internetowych (27 proc.), lecz także za pośrednictwem portali społecznościowych (20 proc.) i BIP (19 proc.) czy innych stron internetowych (13proc. ). Malejące zainteresowanie prasą drukowaną, dotyczy bardziej prasy lokalnej (25 proc. w 2018 wobec 32 proc. w 2016), niż Gazety Przystankowej (wzrost do 16 prc. z 12proc.).

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10134
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola