Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nasze doświadczenia w praktyce

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
W czasie drugiego dnia Komisji Zarządów Transportu, goście mieli okazję zwiedzić nowoczesną halę PKM Jaworzno, zapoznać się z taborem autobusowym i sprawdzić, jak działają nasze stacje ładowania „elektryków”. Wtorkowe obrady obfitowały w wiele ciekawostek na temat rozwiązań komunikacyjnych wprowadzonych w Jaworznie – współpraca międzygminna między Jaworznem a Chrzanowem (czyli miastami, które nie tworzą żadnego związku aglomeracyjnego), odejście od biletu na rzecz abonamentu czy elektromobilność i autonomizacja transportu publicznego wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród pozostałych uczestników. A było ich kilkadziesiąt, i to z całej Polski. Dziś goście mieli okazję zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce – o godz. 10:00 rozpoczęła się wycieczka techniczna, podczas której zaprezentowane zostały autobusy elektryczne, stacje ładowania pojazdów i – oczywiście – super nowoczesna hala znajdująca się na zajezdni PKM. Poza częścią prezentacyjną był także czas na pytania i rozmowy indywidualne, co wcale nas nie dziwi, gdyż – nieskromnie mówiąc – nasze miasto można uznać za lidera w zakresie komunikacji miejskiej, co zresztą potwierdzają wyniki badań satysfakcji mieszkańców. Nasze doświadczenie i wiedza osób, które występowały w roli prelegentów na pewno sprawiły, że uczestnicy wydarzenia będą miło wspominać pobyt w Jaworznie i niejeden raz będą podejmowali próby wdrożenia choć części naszych rozwiązań w swoich gminach.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9453
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola