Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Nieoficjalna obwodnica Leopoldu" - Kolejne problemy mieszkańców ul. Grunwaldzkiej w Jaworznie

 
Ten, kto uważa, że dźwięk budzika jest najmniej przyjemnym ze wszystkich dźwięków o poranku, ten w Jaworznie chyba nie był. Są miejsca, gdzie nowy dzień rozpoczyna się od zdecydowanie mniej przyjemnych dźwięków. Po czym poznać, że już czas wstać z łóżka? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy na ulicy Grunwaldzkiej. Ulica Grunwaldzka 206 – 210 to na pierwszy rzut oka spokojna droga osiedlowa, kilkanaście zaparkowanych samochodów i chodnik. Z tym spokojem to nie do końca prawda – codziennie, od samego rana po wczesny wieczór tą wąską uliczką przejeżdżają setki samochodów. A dlaczego właśnie tamtędy? A po to, żeby ominąć sygnalizację świetlną i skrócić sobie drogę dojazdową z Osiedla Gigant i ulicy Piekarskiej. Tylko w czasie nagrywania tego materiału, przejechało tamtędy niespełna 40 samochodów. Mieszkańcy wielokrotnie prosili o pomoc MZDiM w Jaworznie. Jak się okazuje – bezskutecznie. Choć urzędnicy faktycznie podjęli temat, efekt ich działań jest niezauważalny, łącznik Grunwaldzkiej i Piekarskiej nadal jest śmierdzącą spalinami mini obwodnicą. Tego, że droga służy przede wszystkim do jeżdżenia nikt nie neguje, mieszkańcy nie proszą o całkowite wyłączenie tego odcinka z ruchu. Pomysłem na rozwiązanie problemu miałoby być określenie wyłącznie jednego kierunku przejazdu, od Grunwaldzkiej do Piekarskiej. No ale podobno też się nie da. Mieszkańcy nie dają za wygraną i o pomoc poprosili już nowo wybranych radnych. Czy łącznik Grunwaldzkiej i Piekarskiej faktycznie stanie się w końcu spokojną drogą osiedlową? Miejmy nadzieję, że tak. Będziemy przyglądać się sprawie.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-11-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola