Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowoczesny mammograf służy już mieszkańcom

Data publikacji: 2018-08-28, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie może się pochwalić ultranowoczesnym aparatem mammograficznym z cyfrowym detektorem obrazu w trójwymiarze. Sprzęt ten kosztował ok. 1,6 mln zł. Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie wzbogacił się o nowoczesny mammograf. Aparat został zakupiony dzięki dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa, która wyniosła ok. 1,25 mln zł, czyli 80 proc. wartości całego sprzętu. Reszta środków pochodzi z dotacji z Urzędu Miasta oraz szpitala. – Zakup nowoczesnego mammografu przyczynił się niewątpliwie do poprawy dostępności do świadczeń medycznych na wysokim poziomie oraz ograniczenia dysproporcji w dostępie do potrzebnej infrastruktury. W konsekwencji realizacja przedsięwzięcia wpłynie na trwałe podniesienie jakości życia mieszkańców – mówi Józef Kurek, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM JaworznoPrzypomnijmy, że pracownia mammograficzna istnieje w jaworznickiej lecznicy już od kilkunastu lat. Rocznie wykonywano tutaj ok. 3 tysięcy badań, Niestety wykorzystywane do badań urządzenie uległo awarii i nie opłaciło się go naprawiać. Dzięki staraniom posła Dariusza Starzyckiego udało się uzyskać z budżetu państwa olbrzymią dotację na zakup nowego sprzętu. – Bardzo się cieszę, że mieszkanki naszego miasta będą mogły korzystać z nowoczesnego sprzętu – powiedział Dariusz Starzycki, jaworznicki poseł Prawa i Sprawiedliwości. W Jaworznie mieszka około 47 tysięcy pacjentek. W ostatnim czasie jaworznicki szpital znalazł się w rankingu na trzecim miejscu pod względem jakości i dokładności badań. 1 of 8 Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM JaworznoPaweł Silbert Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM Jaworzno Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM JaworznoPaweł Silbert Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM Jaworzno Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM Jaworzno Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM Jaworzno Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM Jaworzno Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM JaworznoPaweł Silbert Artykuł Nowoczesny mammograf służy już mieszkańcom pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=35524
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola