Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery

Data publikacji: 2018-07-31, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie otrzymała kolejną szansę rozwinięcia skrzydeł w prowadzonej działalności, skierowanej w sposób szczególny do bardzo ważnej grupy odbiorców – dzieci i młodzieży. Niewykluczone jednak, że propozycja, jak większość dotychczasowych inicjatyw, pozbawiona będzie ograniczeń i wiekowych barier – wszak dbałość o rozwój i dobrą rozrywkę latorośli, to także gest w stronę rodziców, dorosłych mieszkańców Jaworzna.   Nowe możliwości pojawiły się za sprawą dofinansowania, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Infrastruktura kultury, bibliotecznego projektu pn. Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery. Dzięki pozyskanym środkom już wkrótce zakupione zostaną: domek sensoryczny z wyposażeniem, pufy i siedziska, zestawy kreatywnych zabawek, autko sensoryczne, parawany i pacynki, które pomogą nam, łącząc tradycję z nowymi technologiami, w stworzeniu niezwykłej przestrzeni dla małego czytelnika. W świat nieograniczonych możliwości przeniesiemy się za sprawą Magicznego dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego, stanowiącego doskonałą pomoc dydaktyczną, wykorzystywaną do ćwiczeń, gier i zabaw podczas pracy z dziećmi, ale także osobami niepełnosprawnymi oraz dorosłymi. Trudno już w tej chwili w pełni przewidzieć potencjał, jaki kryje się w sprzętach dla młodych konstruktorów do nauki programowania i robotyki – LEGO Mindstroms oraz roboty Phonton EDU. Dla artystów amatorów – tych jeszcze nieodkrytych i tych już zauważonych, otworzymy studio nagrań z fortepianem cyfrowym i oprogramowaniem do edycji video. Mamy nadzieję, że stworzona strefa zaowocuje wieloma dokumentami utrwalającymi, dzięki m.in. cyfrowym zapisom historii mówionych, ślady naszej przeszłości, a także pozwoli na rozwinięcie licznych talentów, pasji i zainteresowań czytelniczych. IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=8779
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola