Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otrute psy na Osiedlu Stałym

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Właścicielom czworonogów – w związku z odnotowanymi w ostatnim czasie przypadkami zatruć psów – zalecamy zwiększenie czujności w trakcie codziennych spacerów. Wszystkie trzy przypadki zatruć dotyczyły Osiedla Stałego – okolic ul. Kalinowej i Klonowej. U wszystkich psów zauważono takie same objawy – obrzęk płuc, a wraz z tym duszności, wymioty, wysoką gorączkę. Uratować udało się niestety tylko jednego czworonoga. Co robić? Jak uchronić psa przed zatruciem? Co robić, gdy już dojdzie do niebezpiecznej sytuacji? O te rzeczy zapytaliśmy Kornelię Gwizdałę – instruktora szkolenia psów w Passionblog for dogs: – Jak uchronić się przed otruciem psa- odpowiedź będzie dość prozaiczna. Trzeba pilnować swojego psa. Obserwuję bardzo wiele właścicieli psów, którzy wychodzą z klatki schodowej, pies gdzieś obok nich biega bez smyczy i nikt nie zwraca na niego uwagi. W takiej sytuacji o zjedzenie czegoś z ziemi nie jest trudno. Niestety, ale jeśli wiemy że nasz psiak chętnie poczęstuje się tym co nawinie się pod jego nos, to trzeba mieć nad nim pełną kontrolę. Pies powinien być zapięty na smyczy, a w razie potrzeby mieć założony także kaganiec. Oczywiście zgadzam się, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i czasem mimo zachowania wszelkich środków ostrożności coś może się wydarzyć. W takiej sytuacji od razu trzeba zainterweniować. Zaraz po zjedzeniu toksycznej substancji warto wlać do pyska psa wodę utlenioną, która wywoła wymioty i od razu udać się do weterynarza – mówi Kornelia. Czasem może zdarzyć się tak, że nie zauważymy samego zjedzenia trutki przez psa. Jak zareagować wtedy? – Kiedy pies staje się apatyczny, traci apetyt czy zaczyna wymiotować, bez zastanowienia jedziemy do weterynarza. W takich chwilach to od mijających minut zależy życie psa. Nie warto czekać! – dodaje.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10110
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola