Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszaki z Borów w Code Week

Data publikacji: 2018-10-22, Data modyfikacji: 2018-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 14 w Jaworznie klasa 1b brała aktywny udział w europejskim tygodniu Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować. Inspiracją do podjęcia tego wyzwania był udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować, który pierwszaki realizują podczas codziennych zajęć oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych „Programowanie na dywanie”. W tygodniu kodowania codziennie wykonywaliśmy zadania zgodnie z zaproponowanymi przez organizatorów konkursu w Polsce, scenariuszami.    Wszystkie 5 wydarzeń zarejestrowaliśmy na stronie https://codeweek.eu i zostały one zatwierdzone do realizacji. Pierwszaki bardzo chętnie wykonywały wszystkie polecenia i zadania na miarę swoich możliwości. Uczniowie poszerzyli swoje umiejętności programistyczne, nabyli nowe umiejętności, świetnie się bawili. Dzieci nauczyły się współpracować w grupie. Przez cały czas towarzyszył im uśmiech na twarzy. Każdego dnia zamieszczaliśmy relacje z wykonanych zadań na stronie https://web.facebook.com/groups/12041739163 . Za każde zrealizowane wydarzenie otrzymaliśmy Certyfikat European Comission Europe Code Week. Będzie nam miło, jeżeli staniemy się inspiracją dla naszych kolegów, ale najważniejsze jest to, że pierwszaki pokochały kodowanie. Marzeniem moim jest, aby pierwszoklasiści mogli bawić się, programować i pracować z ozobotami. Bardzo dziękuję organizatorom konkursu w Polsce #EduSense #UczymyDzieciProgramować #KodowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallenge2018 ” za inspiracje, wszelkie wskazówki, pomoce, materiały, propozycje ciekawych, nowatorskich rozwiązań kodowania i programowania, pomysły, które wiele nas nauczyły, dały mnóstwo radości i pozwoliły nam przeżyć ciekawe doświadczenie. Małgorzata Kozioł

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9864
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola