Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszaki z "czternastki" podsumowują Code Week

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W miesiącu październiku, klasa 1b z SP 14 w Jaworznie, jak już czytelnicy mogli o tym wcześniej przeczytać brała aktywny udział w Eu Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować. Grupa zgłosiła i wykonała 5 obowiązkowych zadań zasugerowanych przez organizatorów konkursu w Polsce Edu Sense. Codziennie zamieszczaliśmy relacje w sieci. Na zakończenie zmagań konkursowych wysłaliśmy sprawozdanie z całego przebiegu akcji. W tym przedsięwzięciu udział wzięło 299 nauczycieli z Polski, 8331  uczniów, zgłoszono 1495 wydarzeń.   Co prawda nie udało nam się zdobyć nagród, ale to co jest równie ważne – doświadczenie, wiedzę i umiejętności. W bieżącym roku szkolnym realizujemy Ogólnopolski program „Uczymy Dzieci Programować” i dzięki Edu Sense programujemy już na wirtualnych matach do kodowania. Nasz dorobek Code Week to 5 certyfikatów European Commission oraz certyfikat Edu Sense i dyplom Edu Sense dla każdego uczestnika. To i tak sporo jak na „świeżo upieczonych uczniów”, bo międzyczasie też złożyliśmy uroczyście ślubowanie i zostaliśmy pasowani na uczniów SP 14. Ufamy, że wszystko jeszcze przed nami.   Małgorzata Kozioł

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9943
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola