Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy album koncepcyjny w mieście

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Dziś swoją premierę ma album „ADONAI”, nagrany przez jaworznicką grupę AXIII. Jest to projekt ponadzespołowy, ponieważ członkowie grupy mają bogate doświadczenia związane z graniem w różnych kapelach. Płyta jest niezwykła, ponieważ stanowi opowieść i skłania do przemyśleń.    Zespół AXIII powstał w 2014 r. i postawił sobie za cel stworzenie albumu koncepcyjnego, czyli takiego, na którym zawarte utwory tworzą całość pod względem literackim lub muzycznym i są skupione wokół pozamuzycznego tematu. – 11 utworów muzycznych na tym albumie składa się na jedną fabularną całość. Jest to opowieść muzyczna o stworzeniu i zniszczeniu, między granicą sacrum i profanum, zamknięta w piosenkach. Także znajdziemy tu zarówno motywy sakralne, jak i antyklerykalne – mówi Łukasz Siemion, jeden z członków zespołu. – Całą historię, którą opowiada album, stworzył Łukasz, to nie jest czyjaś opowieść ubrana w dźwięki, lecz autorski pomysł – dodaje Sławomir Dubiel.   Płytę w formie cyfrowej można zakupić w popularnych serwisach typu iTunes, Google Play, będzie również dostępna w serwisach streamingowych. Natomiast album w fizycznej formie można nabyć m.in. w Studiu Tatuażu Matka Cię Zabije lub bezpośrednio u członków zespołu, kontaktując się przez fanpage grupy na Facebooku. Tam też znajdziecie wiele linków, pod którymi można posłuchać albumu.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9898
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola