Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PLAC WODNY: CZEKAMY NA WYNIKI BADANIA WODY

Data publikacji: 2018-08-29, Data modyfikacji: 2018-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu – po przeprowadzeniu standardowego badania wody na Wodnym Placu Zabaw – w próbkach wykryto pałeczki ropy błękitnej. Badania przeprowadzane są – zgodnie z przepisami- standardowo co 2 tygodnie przez uprawnione instytucje zewnętrzne. Natychmiast po otrzymaniu wyników badań – w trosce o bezpieczeństwo użytkowników obiektu – plac chwilowo został zamknięty. Jak już podkreślano – badania wody przeprowadzane przed otwarciem Placu nie wykazywały zanieczyszczeń. Po otrzymaniu wyników badań – została zlecona dezynfekcja placu zabaw. Po przeprowadzeniu stosownych procedur, 27 sierpnia w godzinach porannych rozpoczęło się przechlorowanie instalacji, które trwało około 24 godzin. W następnej kolejności rozpoczęło się przechlorowanie zabawek znajdujących się na obiekcie, również trwające dobę. Dzisiaj, 29 sierpnia, zostaną pobrane próbki do ponownego badania. Wyniki badań będą dostępne w najbliższy piątek. Mamy nadzieję, że dezynfekcja przyniesie oczekiwane rezultaty, jednak w przypadku dalszego występowania bakterii w wodzie, standardowa procedura związana z dezynfekcją będzie kontynuowana, aż do skutku. To jest nie tylko obowiązek, ale wręcz nakaz odpowiedzialności za zdrowie i samopoczucie użytkowników Wodnego Placu Zabaw. Przypominamy, iż o wszelkich kwestiach związanych z wystąpieniem w wodzie bakterii, można przeczytać w ubiegłotygodniowym materiale na portalu jaworzno.pl, zawierającym wypowiedź przedstawiciela sanepidu: http://www.jaworzno.pl/2018/08/24/wodny-plac-zabaw-sanepid-uspokaja/ Nie wiemy skąd w materiale medialnym niektórych „publikatorów” alarmistyczne tytuły w rodzaju: – „SKAŻONY Wodny Plac Zabaw”. Wszak nie odnotowaliśmy w Jaworznie promieniowania, które być może dawałoby asumpt do tego rodzaju stwierdzeń. Mamy do czynienia z normalnymi zjawiskami związanymi głównie z – powiedzmy- „luźnym” podejściem niektórych użytkowników do zasad określonych w Regulaminie Placu Wodnego. Podobne zdarzenia – niestety- miały miejsce w ostatnim czasie m. in. w Libiążu, Katowicach czy w Łodzi, o czym informacje bez trudu można znaleźć w przestrzeni internetowej. Miasto stanowczo podkreśla, że dbałość o zdrowie użytkowników Placu jest najważniejsze. Najlepsze rozwiązania i procedury nie wyeliminują pojawienia się zanieczyszczeń, jeśli nie zostaną dochowane nie tylko procedury ale także właściwe standardy zachowań ze strony użytkowników Placu Wodnego. Jeśli kiedykolwiek, jakiekolwiek regularne i systematyczne badanie próbek wody wskaże na wystąpienie zanieczyszczeń zagrażających użytkownikom- Plac Wodny będzie zamykany i poddawany dezynfekcji.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9152
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola