Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Policja przechwyciła ciężarówkę wiozącą niebezpieczne odpady na teren firmy Clif

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Policja i Straż Pożarna zostały dziś wezwane na miejsce kontroli podejrzanych opadów na terenie byłej Azotki. Okazało się, że ofoliowane beczki przywozi firma Clif.  Przypomnijmy – firma Clif zajmuje się przetwarzaniem odpadów. Zakopywała je potajemnie na hałdach w Bytomiu i paliła na składowiskach w Niepołomicach i Skawinie, co zostało ujawnione przez reporterów Uwagi i Superwizjera TVN. Od jakiegoś czasu firma próbuje uruchomić działalność w Jaworznie, ale musi to robić pod stałym nadzorem policji, straży pożarnej, straży miejskiej, kontrolerów z wydziałów ochrony środowiska. W ubiegłym roku na naszym portalu ukazało się kilka materiałów poświęconych spółce ze Skawiny. Odkryliśmy wówczas, że mimo uzyskania zezwoleń na prowadzenie działalności siedziba firmy jest wydmuszką – nic tam się nie dzieje. Jakby firma potrzebowała jedynie adresu i dokumentów. Odkryliśmy również, że Clif otrzymał zakaz działalności od krakowskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska jako firma nie dająca rękojmi przestrzegania przepisów ochrony środowiska. Odkryliśmy również zaskakujący fakt, że na wniosek pełnomocników spółki decyzja ta nie została podana do publicznej wiadomości. Z tego powodu jaworzniccy urzędnicy nie wiedzieli, że mogą odmówić zgody na prowadzenie działalności w naszym mieście. Na medialne doniesienia ostro zareagował prezydent Jaworzna. Wysłał na Azotkę kontrole, Straż Miejska codziennie patroluje okolice firmy. Urzędnicy wystąpili też o ujawnienie decyzji wstrzymującej działalność firmy, żeby móc wznowić – wobec takiego dowodu – zakończone postępowania. Wszystko po to, żeby uniknąć tego co stało się przekleństwem Bytomia.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10025
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola