Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poszukiwani artyści do Nagrody Prezydenta Miasta

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozpoczął się nabór wniosków do Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Jury odpowiedzialne za konkurs wybierze zwycięzców w trzech kategoriach: za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, działalność w dziedzinie upowszechniania kultury oraz z okazji jubileuszu twórczego. Nagroda Prezydenta Miasta jest formą wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Jury konkursowe wybierze zwycięzców spośród zgłoszonych osób w następujących kategoriach: za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki – za wybitne osiągnięcia w zakresie: twórczości literackiej, teatralnej, muzycznej, plastycznej i filmowej, za działalność w dziedzinie upowszechniania kultury – za wybitne osiągnięcia w zakresie: propagowania czytelnictwa, muzealnictwa, muzyki, teatru, plastyki, tańca, fotografii i filmu, inicjowania nowatorskich formy życia społeczno – kulturalnego, upowszechniania jaworznickiej kultury i sztukę w kraju i za granicą oraz za ochronę dziedzictwa kulturowego, z okazji jubileuszu twórczego – za wybitne osiągnięcia artystyczne, twórcze oraz działania na rzecz upowszechniania i promocji kultury oceniane na podstawie dorobku artystycznego kandydatów. Nagrodę może dostać uczestnik, który na swoim koncie posiada międzynarodowe, ogólnopolskie lub regionalne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, mające związek z naszym miastem. Wnioski, sporządzone na druku według załączonego wzoru wraz z klauzulą RODO, można przesyłać pocztą lub składać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Jaworznie, w terminie do 30 września br. roku. Wniosek o przyznanie nagrodyZasady przyznawania nagród

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9187
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola