Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przybywa drzew i krzewów

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad dwa tysiące drzew i kilkanaście tysięcy krzewów zostanie tej jesieni zasadzone w Jaworznie. Część z nich realizowana jest przez Gminę, część nasadza Tauron. Prace już trwają. Na Warpiu wykonywane są śródpolne nasadzenia buków i grabów – drzew dla których jest to naturalne siedlisko na wapiennych glebach. W przeszłości Jaworzno porastały głównie bukowe lasy. Te nasadzenia realizuje Tauron. W parku Chrząstówka trwają nasadzenia kilkunastu gatunków drzew – park powiększa się o 6 ha o obszar do Obwodnicy Północnej. Na Chrząstówkę trafiło również kilkanaście lip z ul. Mickiewicza. Przed laty na wniosek pszczelarzy nasadzono w mieście setki miododajnych lip. Niestety, miejskie warunki okazały się dla nich zbyt trudne. Drzewa nie rozwijały się zgodnie z oczekiwaniami. Zostały zastąpione przez wiśnie piłkowane, które są zdecydowanie bardziej odporne i miododajne, co stanowi ukłon w stronę pszczelarzy. Wzdłuż rekultywowanej hałdy Piłsudski, równolegle do Trasy Śródmiejskiej od jutra sadzonych będzie 175 robinii akacjowych. Ten gatunek jest odporny na najcięższe warunki i ma duże szanse by tam przetrwać. Dodatkowo w mieście zostanie posadzonych 40 brzóz podobnych do tych jakie pojawiły się w Parku Kieszonkowym. Kolejnych kilkaset buków pojawi się wzdłuż Obwodnicy Północnej i ul. Sobieskiego w Szczakowej i Pieczyskach.   Fot. MZDiM Jaworzno

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9951
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola