Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rośnij nam jaworze!

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Jawor na Rynku nigdy nie był w lepszym stanie niż w tym roku. Wbrew temu co opowiadają w innych mediach. Drzewo ma w tym roku najbujnejszą koronę i zdecydowanie zaczyna odzyskiwać siły po traumatycznym przeżyciu przeprowadzki z Holandii do Jaworzna i spędzeniu pierwszego okresu wegetacyjnego na placu budowy. Obserwujemy po raz pierwszy jego przyrost. Jeśli na szczycie widać drobny posusz, to jest to efekt intensywnych przymrozków jakie dotknęły miasto w maju ubiegłego roku. Drzewo było wtedy w trakcie intensywnego rozwijania pąków. Jeśli pamiętacie zeszłoroczny rok, to wiecie, że przemarzły wtedy wszystkie kwitnące na początku maja rośliny. Nie było czereśni, wiśni, jabłek. Jawor rośnie w wielkiej donicy specjalnie ukształtowanej w taki sposób, żeby pomieścić system korzeniowy przez wiele dekad. Teren wokół systemu korzeniowego nie był zagęszczany. Urodzajna ziemia została wymieszana z porowatym kruszywem, które ma usuwać nadmiar wody lub ją oddawać w porach suchych. Również jasne kamienie rozsypane wokół drzewa ma odbijać promienie słoneczne i zapobiegać przesuszaniu gruntu. Jaworowi życzymy długich lat życia. Żeby się nie doczekał drugiego drwala, który idzie z toporem z ronda na Trasie Śródmiejskiej.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9049
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola