Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoczęcie sezonu artystycznego w Archetti

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
O ile koniec wakacji zwiastuje nieuchronny powrót do szkoły, o tyle nie oznacza ono oficjalnego rozpoczęcia sezonu artystycznego. W tym roku w Archetti rozpoczynamy go dość późno, jednakże będzie to bardzo mocne wejście w nowy sezon. Cały nadchodzący rok zapowiada się dla nas niezwykle intensywnie, o czym będziemy oczywiście na bieżąco informować na naszych stronach i w mediach społecznościowych. Pierwszym jasnym punktem na mapie wydarzeń artystycznych w Archetti będzie data 7 października, kiedy to właśnie rozpoczniemy z pompą nowy sezon artystyczny, mało tego – zainaugurujemy tym samym współpracę z Tutti.pl oraz wydawnictwem PWM.   Mamy wielki zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w tym roku w programie promującym muzykę polską, właśnie z pomocą Tutti.pl oraz PWM będziemy mogli jeszcze intensywniej promować naszych rodzimych kompozytorów i ich twórczość. Sezon rozpoczniemy kompozycjami Wojciecha Kilara i Witolda Szalonka, czyli muzyką XX wieku. Tym razem same nowości – nie zagramy znanej i lubianej „Orawy”, zaprezentujemy za to „Choralvorspiel”, utwór również nawiązujący lekko do góralskich melodii, ale zdecydowanie delikatniej niż wcześniej grane przez nas kompozycje Kilara. „Toccata polyphonica” to pełna energii kompozycja, która wymusza na muzyku totalne skupienie i jest swoistą gimnastyką dla wykonawcy – dla słuchacza z pewnością będzie ciekawa w odbiorze.   Na deser „Serenada” Piotra Czajkowskiego – żelazna pozycja w repertuarze każdej orkiestry kameralnej, znajduje się również w naszej biblioteczce i z chęcią po nią sięgamy. Zabrzmi tym razem na dobry koniec koncertu i jeszcze lepszy początek sezonu. Koncert organizowany jest pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.   Archetti – rozpoczęcie sezonu artystycznego 2018/2019 7 PAŹDZIERNIKA 2018 godzi. 17.00 Sala Koncertowa w siedzibie Orkiestry przy ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie – Jeleniu W. Kilar – Choralvorspiel W. Szalonek – Toccata Polyphonica P. Czajkowski – Serenada Bilety do nabycia w siedzibie Orkiestry w godzinach otwarcia oraz na godzinę przed koncertem, a także na stronie internetowej www.archetti.pl   IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9698
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola