Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek

Satori Jaworzno Trzecim Klubem w Polsce

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno, czołowe stowarzyszenie sportowe w naszym mieście zajmujące się szkoleniem z zakresu sztuk i sportów walki ma za sobą dwa kolejne udane weekendy, podczas których z sukcesami startowało w turniejach ju-jitsu. Rywalizacja na matach odbywała się w konkurencjach fighting, w której zawodnicy stosują techniki uderzeń i rzutów w stójce a także techniki w parterze oraz w konkurencji newaza, gdzie główny celem jest poddanie przeciwnika przez zastosowanie techniki końcowej dźwigni lub duszenia.   W sobotę 24 listopada w Kuźni Raciborskiej odbyła się ostatnia w tym roku Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach udział wzięło 235 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno pod okiem trenera Dawida Kajdego wywalczyli 8 medali. W konkurencji fighting złote medale wywalczyli Hanna Kałuża, Aleksander Olszówka, Adela Niciarz, Dawid Machna, Szymon Kałuża, Adam Łąka natomiast srebrny medal Zofia Machna. W konkurencji newaza srebra zdobyli Adela Niciarz oraz Adam Łąka. W niedzielę 02 grudnia w Mysłowicach rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w Ju-jitsu, które były ostatnim etapem eliminacji do kadry województwa śląskiego. W mocno obstawionym turnieju startowało 385 sportowców reprezentujących 28 klubów z całego kraju. Drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno prowadzona przez trenera Łukasza Proksę zdobyła 13 medali. W konkurencji fighting pierwsze miejsca zajęli Aleksandra Masternak, Hanna Kałuża oraz Adela Niciarz, na drugim stopniu podium stanęli Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz, Aleksander Olszówka, Dawid Machna, Szymon Kałuża, Adam Łąka, oraz Joanna Kozakiewicz natomiast trzecią lokatę wywalczyła Zofia Machna. W konkurencji newaza złoto zdobył Adam Łąka natomiast srebro Adela Niciarz. Podczas Mistrzostw Ślaska została podsumowana Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W trwającej 16 miesięcy rywalizacji startowało 1924 zawodników z 65 polskich klubów a także reprezentacji Czech, Słowacji, Niemiec oraz Rumunii. W klasyfikacji generalnej swoje kategorie wygrali: Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Aleksander Olszówka, Szymon Łąka, Adela Niciarz, oraz Szymon Kałuża natomiast drugie miejsca zdobyli Paweł Kozakiewicz, Dawid Machna oraz Adam Łąka. Znakomita postawa całej drużyny Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno pozwoliła zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej za klubami Armagedon Strzyżów oraz Roan Fight Club Mysłowice. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych w zbliżających się Mistrzostwach Polski Kata w Judo oraz w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.   IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=10075
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl