Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Seniorzy przejęli Miasto

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek, 2 października, rozpoczął się Tydzień Seniora. Uroczysta inauguracja miała miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie seniorzy otrzymali symboliczne klucze do miasta. Najbliższe dni upłyną im na ciekawych prelekcjach, koncertach i imprezach integracyjnych.  Po oficjalnej inauguracji wydarzenia, zgromadzeni w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków wzięli udział w koncercie piosenek Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana pt. „Śpiewające fortepiany”. W środę seniorzy będą mieli możliwość wysłuchać prelekcji na temat zdrowia i prawa, w czwartek chętni wystartują w rajdzie nordic walking który zakończy się wspólną biesiadą w GEOsferze. Piątkową atrakcją będzie koncert piosenek lat 70 i 80. W sobotę na jaworznickim Rynku do dyspozycji osób starszych będzie Kawiarenka Seniora, a w niedzielę w kolegiacie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji seniorów. Obchody zakończą się poniedziałkowym koncertem.   Fot. MCKiS Jaworzno

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9712
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola