Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sosina doczeka się czystej wody!

Data publikacji: 2018-07-24, Data modyfikacji: 2018-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Media codziennie informują o kolejnych kąpieliskach zamkniętych z powodu zakwitnięcia toksycznych sinic. Nie chcemy być złymi prorokami ale Sosinie też to grozi. Na szczęście za dwa lata problem trwale zniknie. Gmina nareszcie może wybrać wykonawcę odmulania dna zbiornika i budowy przepompowni, które będą wymieniały wodę w zbiorniku kilka razy w roku, a nie co kilka lat, jak to ma miejsce dzisiaj, gdy odbywa się to siłami natury. Wczoraj Gmina wygrała w Krajowej Izbie Odwoławczej spór z jednym z oferentów w przetargu, może go rozstrzygnąć i podpisać umowę. Przypomnijmy, że roboty na Sosinie finansowane są przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Srodowisko. Roboty, wg. oferty EFB Partner z Serocka kosztować będą 9,4 mln zł. Ponad poł miliona mniej niż przewidywał kosztorys.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=8644
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola