Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świetlisty weekend w Jaworznie!

Data publikacji: 2018-08-28, Data modyfikacji: 2018-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Jubileusz 120-lecia energetyki w naszym mieście zapowiada się energetycznie i widowiskowo. Szereg wydarzeń łączących rodziny, podczas których odbędzie się spektakl widowiskowych kolorów, instalacji świetlnych w towarzystwie akompaniamentów muzycznych w wykonaniu lokalnych artystów. Park Zielony po zmroku przeniesie nas w surrealistyczny świat rzeźb świetlnych niczym z bajki. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, warsztatów i zabaw dla dzieci. W sobotę od godzin południowych wydarzenia będą trwały w najlepsze. Chętni będą mieli okazję, aby ponownie zwiedzić mury Elektrowni. Z kolei na rynku na całe rodziny czekać będzie szereg atrakcji – warsztaty i zabawy dla najmłodszych oraz koncerty. W samo południe ruszy gra miejska, do której organizatorzy zapraszają zespoły liczące od 3 do 5 osób (w każdym zespole musi znaleźć się przynajmniej jeden uczestnik w wieku 5-13 lat). Akcja gry toczyć się będzie w magicznej Krainie Dobrej Energii. –Dzięki Dobrej Energii mieszkańcy wiedli spokojny i radosny żywot. Do czasu aż w Krainie wszystko się popsuło. Pogrążona w mroku Kraina wypatruje wybawców. Na pomoc mieszkańcom ruszają Naukowe Ekipy Naprawcze złożone z najtęższych choć niewielkich jeszcze głów. Podczas trzygodzinnej akcji muszą rozpoznać uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i – jeśli to możliwe – naprawić co trzeba. Tylko wtedy uda się rozświetlić Krainę… – zapraszają organizatorzy. Do udziału w grze miejskiej można zgłosić się za pomocą specjalnego formularza. Od godziny 13:00 scena będzie roić się od lokalnych artystów, na czele z Basią Janygą czy zespołem Blunt Razors. Wieczorem Rynek znów rozbłyśnie niczym Las Vegas świetlistymi kolorami. Na samo zakończenie przygotowano efektowny multimedialny spektakl, który idealnie zwieńczy to niebywałe wydarzenia. Tauron oraz Miasto Jaworzno serdecznie zapraszają – udział w imprezie będzie całkowicie bezpłatny. Tak będziemy się bawić w nadchodzący weekend: Piątek, 31 sierpnia: 20.30 – Tauron Night Biking 20.30 – 1.00: iluminacje architektoniczne, projekcje multimedialne i instalacje świetlne na Rynku i w Parku Zielona Sobota, 1 września: 10.00 – 18.00 – zwiedzanie Elektrowni 12.00 – 15.00 – gra miejska „Kraina Dobrej Energii” 12.00 – 19.00 – gry, zabawy i warsztaty dla dzieci na Rynku 13.00 – 19.30 – koncerty na scenie na Rynku 20.30 – 1.00 – iluminacje architektoniczne, projekcje multimedialne i instalacje świetlne na Rynku i w Parku Zielona 21.00 – rozstrzygnięcie konkursu na nazwę ulicy 21.15 – życzenia dla Jaworzna i energetyków 21.30 – spektakl multimedialny na scenie na Rynku

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9132
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola