Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Traktorem z Jaworzna nad morze

 
Sasino – wieś kaszubska położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Choczewo. Spokój, cisza, morza szum, ptaków śpiew. Tyle że troszkę daleko – najkrótszą drogą samochodem z Jaworzna to około 600 km. A traktorem? A traktorem ponad 700! No, prawie 800! Właśnie dziś z Jaworzna – Byczyny, w podróż na drugi koniec Polski wyruszyła pani Milena. Co szczególnie istotne – pani Milena pokona ten dystans zabytkowym, wyprodukowanym w 1965 roku traktorem Ursus C 328. Oczywiście traktor niedawno przeszedł kapitalny remont mechaniczny i wizualny. Celem wycieczki jest spotkanie Miłośników Starych Ciągników w nadmorskim Sasinie – jednak już sama podróż, wydaje się sporym wyzwaniem. Czy pojazd rolniczy nadaje się do turystyki? Nadaje! \ Jak długo potrwa podróż i na co przygotowana jest pani Milena? Głównym serwisantem, a przy okazji największym fanem pojazdu pani Mileny jest jej tata - Jan Klimczak. Pan Jan o Ursusie faktycznie wie wszystko i… jego również nie może w Sasinie zabraknąć. (Skąd zamiłowanie do zabytkowych traktorów?) 20-25 km/h i niemal cała Polska do przejechania. Uda się? Jesteśmy przekonani, że tak! Pani Milenie życzymy spokojnej drogi i czekamy na pocztówkę znad morza!

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-06-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola