Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwają remonty w placówkach oświaty

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
1 sierpnia została dokonana kontrola prac w jednostkach oświaty. Kontroli dokonał Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek oraz Bogusława Śledzińska, zajmująca stanowisko Dyrektora w Miejskim Zespole Obsługi Placówek Oświatowo – Wychowawczych. Jak co roku podczas wakacji, przerwa wykorzystywana jest na wykonanie prac remontowych. Aktualnie remonty odbywają się w 16 placówkach oświatowych. Trwają również niezbędne prace remontowe, które pozwolą na to, by od nowego roku przedszkolaki i uczniowie mogli rozpocząć naukę w jak najbardziej komfortowych warunkach. Tegoroczne remonty będą kosztowały blisko 4 mln zł, z czego prawie 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 16 (1 mln 350 tys. zł) na Podwalu oraz w Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej (ponad 662 tys. zł). – W Szkole Podstawowej Nr 16 wykonywana jest termomodernizacja, a w Szczakowej    w Zespole Szkół Nr 3 zmianie ulega sposób użytkowania części mieszkalnej placówki na potrzeby pięciu oddziałów przedszkolnych – informuje  Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek. Pokaźny remont trwa także w Szkole Podstawowej Nr 14 na Borach – tam trwa przebudowa kotłowni i wymiana instalacji c.o. za ponad 450 tys. zł, jako III etap zadania termomodernizacji. Z remontów ucieszą się dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego Nr 18 w Byczynie. Tam za blisko pół miliona złotych przebudowane zostaną pomieszczenia kuchni i sanitariaty. Ponad 300 tys. zł przeznaczone zostanie na adaptacje  dwóch pomieszczeń na sale zajęć w Przedszkolu Miejskim Nr 9 na Podwalu, a ponad 260 tys. zł wyremontowaną kuchnie dostanie Szkoła Podstawowa Nr 4 na Starej Hucie. Ponadto dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego Nr 19 w Jeleniu i Przedszkola Miejskiego Nr 27 na Podłężu będą mogły korzystać z nowych placów zabaw wykonanych w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, a uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 20 w Byczynie w ramach JBO wybudowany zostanie plac do ćwiczeń zewnętrznych. Fot. UM

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=8840
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola