Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tworzymy w Jaworznie dobry klimat dla biznesu - II Jaworznicki Dzień dla Biznesu

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
10 października w Aqua Hotel przedstawiciele sektora publicznego, właściciele firm oraz eksperci rynku pracy dyskutowali o lokalnym rynku pracy. Wspólnie zastanawialiśmy co jeszcze można zrobić na rzecz dobrej współpracy biznesu i jaworznickich instytucji. Inicjatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie, który od lat wspiera lokalną przedsiębiorczość w zakresie tworzenia nowych i rozwoju już istniejących przedsiębiorstw. Podczas spotkania Prezydent Miasta Jaworzna – Paweł Silbert, który objął to wydarzenie honorowym patronatem, wskazywał na innowacyjność i nowoczesność w ramach projektu „Jaworzno – Strefa Lepszej Pracy”, Poseł Dariusz Starzycki przedstawił założenia pakietu ustaw zawartych w Konstytucji Biznesu, natomiast Dyrektor PUP w Jaworznie Łukasz Curyło zaprezentował platformę współpracy Urzędu Pracy z przedsiębiorcami. Wśród prelegentów znaleźli się również przedstawiciele Jaworznickiej Izby Gospodarczej oraz Jaworzno Biznes Mixer- kluczowych partnerów w kształtowaniu współpracy z biznesem na różnej płaszczyźnie. Podczas panelu dyskusyjnego – jaworzniccy przedsiębiorcy rozmawiali o doświadczeniach w budowaniu potencjału firm, natomiast w drugiej odsłonie reprezentanci sektora publicznego, nauki i biznesu poruszali kwestie szans i zagrożeń rynku pracy. Spotkanie zgromadziło 70 przedstawicieli instytucji publicznych oraz przedsiębiorców. Współorganizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Jaworznie, Izba Skarbowa w Jaworznie, Jaworznicka Izba Gospodarcza i Jaworzno Biznes Mixer. IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9781
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola