Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tymczasowy parking przy SP16 już dostępny na czas przebudowy ulicy Podwale

Data publikacji: 2018-08-27, Data modyfikacji: 2018-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Kilkadziesiąt miejsc parkingowych jest już dostępnych dla mieszkańców Podwala. W związku z rozpoczętą modernizacją – ul. Podwale została zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha (z zachowaniem dojazdu do ul. Krzywej) do skrzyżowania z ul. 3 Maja. Mieszkańcy okolicznych bloków wskazali, iż zamknięcie drogi generuje problem z parkowaniem samochodów. Prezydent Paweł Silbert wystąpił z propozycją, aby zapewnić im zastępcze miejsca parkingowe na terenach przy Szkole Podstawowej nr 16. Wiem jak ważne w tym osiedlu są miejsca parkingowe, dlatego dla mieszkańców – zwłaszcza parkujących dotychczas przy ulicy Podwale uruchamiamy tymczasowy parking na kilkadziesiąt miejsc przy Szkole Podstawowej Nr 16 – mówi prezydent Paweł Silbert. Przygotowany przez szkołę i MZDiM Parking przyszkolny będzie dostępny dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 17 do 7 rano, w weekendy natomiast bez ograniczeń. Priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci, które wkrótce rozpoczną nowy rok szkolny, dlatego w tygodniu parkowanie będzie możliwe tylko w porach pozalekcyjnych. Parkować można już od piątku 24 sierpnia, prosimy o stosowanie się do oznaczeń i zachowanie ostrożności na przyszkolnym placu parkingowym.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9062
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola