Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ukradł akumulatory na kwotę blisko 4 tysięcy złotych!

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Zarzuty popełnienia przestępstwa usłyszał aktualnie przebywający za kratkami mieszkaniec Jaworzna. Do ustalenia personaliów złodzieja doszło dzięki wnikliwej pracy piekarskich śledczych oraz wzorowej postawie obywatela, który przekazał policjantom istotne materiały dowodowe. Do kradzieży czterech sztuk akumulatorów, których łączna wartość wyniosła blisko 4 tys. zł. doszło w okresie od kwietnia do czerwca br. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kradzieży akumulatorów z samochodów ciężarowych, dopuściła się osoba poruszająca się autem osobowym. Zabezpieczony materiał dowodowy w postaci m.in. nagrań z monitoringu pozwolił zawęzić pole poszukiwań, jednak w dalszym ciągu personalia sprawcy przestępstwa nie były znane. Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Bytomia, który przekazał śledczym istotny materiał dowodowy, stróże prawa wytypowali złodzieja. Obywatel bowiem był świadkiem jednej z kradzieży, a następnie przekazał policji nagranie ze swojego rejestratora, gdzie utrwalone zostały informacje, dzięki którym policjanci trafili do osób poruszających się podejrzanym pojazdem. To znacznie ułatwiło zadanie piekarskim stróżom prawa, którzy mogli przeprowadzić dalsze czynności w ramach prowadzonego dochodzenia. Wczoraj zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży usłyszał 21-letni mieszkaniec Jaworzna, który jak się okazało aktualnie odbywa karę więzienia w areszcie śledczym w Tarnowskich Górach. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów składając obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa kradzieży mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Info: Policja  

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=8967
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola