Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji: 2018-08-27, Data modyfikacji: 2018-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W weekend policjanci zatrzymali prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy. W sobotę w nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jaworznickiej komendy zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 137 km/h. Kierujący autem 25-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 67 km/h. Sprawca wykroczenia w trakcie rozmowy ze stróżami prawa powiedział, że nie ma prawa jazdy. Nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy teraz zajmie się sąd. W niedzielny wieczór na ulicy Wojska Polskiego „drogówka” zatrzymała kierowcę volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Wykorzystane przez policjantów w służbie urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że 21-letni jaworznianin jechał samochodem 130 km/h. Młody kierowca, za to wykroczenie otrzymał 400 zł mandat oraz 10 pkt. karnych. Kilka godzin później w rejonie ulicy Grunwaldzkiej, laserowy miernik prędkości zarejestrował wynik 135 km/h. Z taką prędkością poruszał się 24-letni kierowca audi. Mężczyzna przyjął mandat w wysokości 500 zł i dodatkowo na jego koncie wpisane zostanie 10 pkt. karnych. Kierującym policjanci zatrzymali dokumenty prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Info. Policja

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9107
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola