Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z policyjną pasją do biegania

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
W miejscowości Paryż pod Krzeszowicami, odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Dochód uzyskany w trakcie trwania imprezy przeznaczony zostanie na leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Tomka Warzechy. Podczas imprezy odbył się również bieg uliczny służb mundurowych na 12 km, w którym wziął udział jaworznicki policjant mł. asp. Przemysław Filipek. Nasz stróż prawa zakończył bieg na 3 miejscu. Gratulujemy sukcesu! W miejscowości Paryż pod Krzeszowicami, odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Dochód uzyskany w trakcie trwania imprezy przeznaczony zostanie na leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Tomka Warzechy. W akcję włączył się Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oddział prewencji i antyterroryści z województwa małopolskiego. „Bieg przez Paryż” był pierwszą imprezą tego typu, zorganizowaną przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Miejsce akcji charytatywnej nie zostało wybrane przypadkowo. To właśnie z Paryża k. Krzeszowic pochodzi Tomek Warzecha. O godzinie dwunastej wystartował bieg uliczny na 12 km dla służb mundurowych „o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji w Krakowie”. W biegu wziął udział młodszy aspirant Przemysław Filipek, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie. Za biegaczami wystartowała grupa nordic walking, która pokonała dystans 6 km. Uczestnicy zawodów bardzo chwalili sobie stopień trudności trasy, która była dość wymagająca, ale jej pokonanie dawało dużo satysfakcji. Zwycięzcom biegu dla służb mundurowych puchar wręczał Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Jarosław Nowak. Na podium znaleźli się: I miejsce – Łukasz Rusek II miejsce – Edward Olida III miejsce – Przemysław Filipek Młodszy aspirant Przemysław Filipek z jaworznicką policją związany jest od ponad 10 lat. Na co dzień jest policjantem pierwszego kontaktu. To on rozwiązuje problemy mieszkańców dzielnicy Stara Huta i Bory. Po służbie oddaje się swojej pasji, jaką jest bieganie. Sportowe hobby Przemysława Filipka to doskonały sposób na relaks po wyczerpującej służbie, ale także przykład szczególnego zaangażowania w prospołeczne akcje charytatywne. Zapytany o korzyści z biegania i chęć udziału w biegowych imprezach charytatywnych bez zastanowienia odpowiada, że jeśli biega dla siebie i swojego zdrowia, to dlaczego ma nie pobiec dla innych? Info. Policja.pl

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9488
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola