Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zabezpiecz mieszkanie przed włamaniem!

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Okres wakacji to czas urlopów. Co za tym idzie większość osób wyjeżdża na wczasy, pozostawiając swoje domy i mieszkania. Niestety jest to okres, gdzie złodzieje wykorzystują fakt nieobecności domowników i dokonują włamań pozbawiając niejednokrotnie dorobku całego życia. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie. Najbardziej narażone na włamanie są obiekty położone na parterze, bo do nich najłatwiej jest się dostać przez okno lub balkon, oraz domy jednorodzinne i budynki stojące w odosobnieniu, w dodatku zasłonięte wysokim ogrodzeniem czy drzewami. Często włamywacze decydują się na mieszkania, gdzie zamontowane są zwykłe zamki i drzwi, ponieważ łatwo je uszkodzić i wejść do środka. Co zrobić, aby nie stać się ofiarą złodziei? Oto kilka rad: Zabezpiecz należycie drzwi i okna swojego mieszkania.  Załozyć dobrej klasy zamki oraz drzwi, najlepiej z atestem antywłamaniowym. Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego wykonaj solidne ogrodzenie, załóż oświetlenie na zewnątrz budynku. Zainstaluj alarm przeciw włamaniowy. Zawsze po zmroku zaciągaj żaluzje lub zasłony, tak, aby wnętrze Twojego mieszkania było niewidoczne na zewnątrz. Zanotuj lub sfotografuj marki i typy ( numery identyfikacyjne ) posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne. Zwracaj uwagę na przebywających na klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj, kogo szukają? Jeżeli masz wątpliwości zgłośmy to na policję. Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Zwracaj uwagę także na ich mieszkania, a podczas ich nieobecności interesuj się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami. Opuszczając na dłużej mieszkanie porozmawiaj z sąsiadem, poproś o nadzór nad swoim mieszkaniem. Zaufanej osobie pozostaw klucze i poproś, aby od czasu do czasu zapaliła światło lub odsłoniła rolety. To pozwoli na zmylenie przeciwnika. W takich przypadkach ważna jest przede wszystkim nasza czujność. Kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości skontaktujmy się z Policją i poprośmy o pomoc. Info:http://jaworzno.slaska.policja.gov.pl/k11/informacje/wiadomosci/236949,Zabezpiecz-mieszkanie-przed-wlamaniem.html

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=8694
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola