Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończył się nabór do miejskiego żłobka - trwa weryfikacja

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Minął czas rekrutacji do miejskiego żłobka w naszym mieście. Do komisji wpłynęło 117 wniosków. Pisma są aktualnie sprawdzane i na dniach zostanie podana zostanie informacja, które dzieci od września br. zostaną pierwszymi wychowankami placówki, przy ulicy 3 Maja 16. – Mieszkańcy składali dokumenty przez pięć dni – od 16 do 20 lipca.  W tym czasie wpłynęło 117 wniosków. Teraz powołany przez Prezydenta Miasta zespół rekrutacyjny analizuje i ocenia złożone przez mieszkańców formularze. Niezwłocznie po zakończeniu weryfikacji upublicznimy wyniki naboru – mówi Elżbieta Orzechowska-Filipczyk – Dyrektor Żłobka Miejskiego w Jaworznie oraz członek Zespołu Rekrutacyjnego. Nowa placówka powstanie we wrześniu tego roku i funkcjonować będzie wraz z przedszkolem. Wkrótce będzie uruchomiony system dotacji dla niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych, kwota ta wyniesie 300 zł dopłaty dla każdego dziecka. W publicznym jest przygotowane miejsce dla 30 dzieci, w prywatnych podmiotach funkcjonuje obecnie ponad 170 miejsc. Zapewne nowe formy wsparcia rodzin, spowodują że w mieście uruchomione zostaną nowe punkty opieki nad dziećmi. – Zależało nam na tym, żeby żłobek mieścił się w dobrze skomunikowanej części miasta, aby łatwo było tam dojechać zarówno miejską komunikacją, jak i własnym samochodem. Podobnie z miejscem, w którym prowadzona była rekrutacja – Szkołą Podstawową nr 16 przy ulicy 3 Maja – w bliskim sąsiedztwie remontowanego żłobka. Chcieliśmy rodzicom zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do złożenia aplikacji i zapisania dziecka do żłobka. Byliśmy pewni, że zainteresowanie będzie duże, dlatego zdecydowaliśmy o tradycyjnej formie rekrutacji. Tak, aby każdy z mógł osobiście złożyć wniosek – mówi zastępca prezydenta Monika Bryl. – By dostosować budynek do potrzeb żłobka, konieczne jest przeprowadzenie remontu, w ramach którego między innymi wymieniamy część instalacji i okien, organizujemy nowe wejście wraz z wózkownią i miejscem do karmienia piersią maluchów, nowymi salami i pokojami zabaw. Inwestycja będzie kosztowała ok. 1,7 mln zł. Termin realizacji jest dość krótki, ale będziemy bardzo dokładnie pilnowali, by dzieci jeszcze we wrześniu mogły miło spędzać czas w naszym nowym miejskim żłobku. Warto wspomnieć, że gmina wysłała wniosek o uruchomienie drugiego żłobka miejskiego. W tym przybytku miejsce znajdzie 70 dzieci. Miejski żłobek bierze udział w projekcie pn. „Utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w Jaworznie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Celem głównym projektu jest utworzenie i funkcjonowanie 30 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W ramach projektu pobyt dziecka w żłobku jest bezpłatny i może wynosić maksymalnie 11 miesięcy.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=8653
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola