Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zasady korzystania z Velostrady

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Już niedługo transport rowerowy będzie odbywał się szybko, sprawnie i wygodnie. Kończą się ostatnie prace związane z budową Velostrady – sieci 10 kilometrów dróg dla rowerów, wraz z dwiema kładkami i tunelem, które ukończone mają być jeszcze we wrześniu. Niektórzy śmiałkowie już teraz testują nową nawierzchnię – i nie są to tylko rowerzyści – z Velostrady tłumnie korzystają rolkarze, piesi – zarówno spacerowicze z czworonogami, jak i rodzice z wózkami i małymi dziećmi. Wszystkie wymienione – poza rowerzystami – grupy osób, są w myśl przepisów – PIESZYMI. Piesi jak wiemy winni poruszać się chodnikiem, na który wzdłuż nowo wybudowanej dwujezdniowej drogi, przeznaczono nie wymagane minimum – 1, 5 metra szerokości, ale aż 2 metry (od ul. Puszkina do al. Piłsudskiego). Ruch ma się tu odbywać w taki sposób, ze względu na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Jezdnią Velostrady, w świetle przepisów rowerzyści mogą się poruszać do 50 km/h. Kolizja z rozpędzonym rowerzystą na pewno nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego, aby uniknąć takich sytuacji, apelujemy do pieszych, by poruszali się chodnikami. Natomiast na odcinku do Ciężkowic, w przypadku braku chodnika od Skałki piesi mogą poruszać się drogą dla rowerów, ale muszą ustępować pierwszeństwa rowerzystom Jeśli wszyscy będą respektować obowiązujące prawo, to Velostrada faktycznie będzie pełnić funkcję, do jakiej zostaje tworzona – wygodnej, bezkolizyjnej, ale przede wszystkim bezpiecznej drogi, służącej w głównej mierze do transportu rowerowego.

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9288
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola