Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zostań wolontariuszem MOPS

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie poszukuje wolontariuszy. Szukamy osób, które będą nieodpłatnie udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży z rodzin zastępczych. Nasi podopieczni to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, a najczęściej zgłaszanymi nam problemami są trudności z nauką matematyki, języków obcych oraz języka polskiego. Nie szukamy osób wybitnych w nauce. Wystarczy nam, by wolontariusze czuli się pewnie w wybranym przez siebie przedmiocie szkolnym. Dużo bardziej zależy nam na chęci pomagania, zaangażowaniu, cierpliwości i konsekwencji. Nie musisz mieć samych szóstek, aby nam pomagać! Często potrzebujemy wsparcia na bardzo podstawowym poziomie i pomocy w wyrównywaniu braków edukacyjnych. Oferujemy wsparcie osób na co dzień pracujących z podopiecznymi rodzin zastępczych. Z każdym wolontariuszem podpisujemy porozumienie w sprawie wolontariatu. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o wspieraniu nas oraz referencje. Zajęcia zawsze odbywają się pod opieką pracowników MOPS. Spotykamy się w trzy dni w tygodniu w godzinach od 16:00 do 18:00 – we wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym, w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Centrum, a w czwartek w pomieszczeniach MOPS-u w budynku ZLO na Leopoldzie. To wolontariusz decyduje, czy chce pomagać przez godzinę tygodniowo, czy ma czas na więcej. Decyduje z jakiego przedmiotu chce pomagać, a także ma wpływ na wybór podopiecznego do pomocy. To już VI edycja pomocy wolontariackiej organizowanej dla podopiecznych Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie. Od 2014 roku wsparło nas blisko 40 wolontariuszy, a niektórzy wciąż są z nami od samego początku! W tym czasie udało nam się wesprzeć ponad 50 podopiecznych. Nasza pomoc jest wymierna – od początku naszej działalności to 1066 godzin udzielonych korepetycji! Zdane egzaminy maturalne, gimnazjalne, zaliczone przedmioty i zdane poprawki. Osoby zainteresowane udzieleniem nam wsparcia mogą kontaktować się pracownikami MOPS-u – Tomaszem Geblem i Katarzyną Płocicą pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres wolontariat@mops.jaworzno.pl. IPRA

Pełna treść wiadomości na: jaworzno.pl/?p=9641
jaworzno.pl, Źródło artykułu: jaworzno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola