Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będzie problem z systemem Jaworznickich Rowerów Miejskich?

 
Prawdopodobnie każdy, kto był w ostatnich dniach w centrum Jaworzna zauważył charakterystyczną konstrukcję, znajdującą się tuż przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Mickiewicza. Jedni nową konstrukcję nazwali już namiotem, inni skrzydłami. A jak jest naprawdę? Nowo powstała konstrukcja to nic innego jak dach parkingu dla rowerów. W okresie zimowym służyć ma też jako dach dla lodowiska. Jak widać już na pierwszy rzut oka – parking będzie duży, nawet bardzo duży! Jego gabaryty z pewnością wpisują się w zamysł jego pomysłodawców, aby już niebawem mieszkańcy Jaworzna coraz chętniej przesiadali się z samochodów (właśnie) na rowery. Potwierdzeniem tej koncepcji jest też oczywiście oddana niedawno do użytku Velostrada i pomysł na wprowadzenie w Jaworznie sieci rowerów miejskich, w tym – rowerów elektrycznych. No właśnie… i tu, prawdopodobnie, pojawia się pewien zgrzyt. Niepokojące informacje docierają ze strony firm zajmujących się tworzeniem sieci rowerów miejskich, dostarczaniem ich i ich późniejszą obsługą i serwisem. Jaworzniccy urzędnicy rozpisali przetarg na „Dostawę, instalację i uruchomienie systemu Jaworznickiego Roweru Miejskiego (JRM) oraz zarządzanie, utrzymanie i kompleksowa eksploatacja JRM w okresie obowiązywania umowy”. W sprawie wytypowania odpowiednich kandydatów trwały też burzliwe rozmowy. Teoretycznie wnioski z dyskusji powinny nasuwać się same – skoro nasi sąsiedzi już mają taki system rowerów, podpatrzmy jak funkcjonuje to u nich i kto za to funkcjonowanie odpowiada. No i co? Odnieść można wrażenie, że urzędnicy wpadli na inny pomysł. A pomysły te zdają się być dość śmiałe… Jak czytamy w odwołaniu opublikowanym w jaworznickim Biuletynie Informacji Publicznej - „Analiza warunków wymaganego doświadczenia wskazuje, że żaden z wykonawców działających na rynku polskim nie jest w stanie ich spełnić” Czy termin wdrożenia i oddania do dyspozycji mieszkańców sieci Jaworznickich Rowerów Miejskich właśnie stanął pod znakiem zapytania? Miejmy nadzieję, że nie. Czy Jaworzno skorzysta z doświadczeń sąsiadów? Zapewne przekonamy się już niebawem.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-10-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola