Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

ŚMIERTELNY WYPADEK NA WOJSKA POLSKIEGO

Data dodania: 2018-12-10
Policjanci z Jaworzna wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Wojska Polskiego w Jaworznie. W wyniku zdarzenia kierujący citroenem poniósł śmierć na m... więcej »
 
 

Mamy w regionie nowego milionera! Gdzie padła...

Data dodania: 2018-12-08
Mamy w regionie nowego milionera! Tym razem „szóstka” została skreślona w Jaworznie. Szczęśliwiec zgarnął ponad 18 mln zł. To się nazywa mieć szczęście! Je... więcej »
 
 

Szczyt klimatyczny ONZ. Pamiętajmy o czasowym...

Data dodania: 2018-12-07
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16 października 2018 r. w okresie od 1 do 15 grudnia 2018 r. na terenie województwa śląskiego i małopolskiego obowią... więcej »
 
 

W Katowicach obowiązuje czasowy zakaz udziału w...

Data dodania: 2018-12-07
Przypominamy, że na terenie Katowic do dnia 16 grudnia obowiązuje czasowy zakaz udziału w zgromadzeniach spontanicznych. Obostrzenie to wynika z przepisów specustawy w sprawie Szczytu Klimatycznego COP24 i ma... więcej »
 
 

NIE DAJ Z SIEBIE ZROBIĆ MUŁA

Data dodania: 2018-12-07
Muły pieniężne to osoby, które często nieświadomie, zostały zwerbowane przez organizacje przestępcze do prania pieniędzy. Przestępcom chodzi o ukrycie pochodzenia nielegalnie zdo... więcej »
 
 

"Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"

Data dodania: 2018-12-07
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia, organizują na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych „Ze ... więcej »
 
 

Weekendowy Przegląd Wydarzeń

Data dodania: 2018-12-07
  Jaworznopiątek, 7 grudnia – godz. 16:30, Dom Kultury w Szczakowej, Spotkanie ze św. Mikołajem – godz. 17:00, Muzeum Miasta Jaworzna, Historia i Pasja Młodych. „Śladami PSIEsz&... więcej »
 
 

Satori Jaworzno Trzecim Klubem w Polsce

Data dodania: 2018-12-06
Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno, czołowe stowarzyszenie sportowe w naszym mieście zajmujące się szkoleniem z zakresu sztuk i sportów walki ma za sobą dwa kolejne udane weeken... więcej »
 
 

Rzecznik Konsumentów radzi: Podstawowe zasady...

Data dodania: 2018-12-06
Mikołaj kupuje prezenty przez internet? Może je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na swój koszt. Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia oraz zasa... więcej »
 
 

Prezydium Rady Miejskiej Wybrane

Data dodania: 2018-12-03
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wybrano wiceprzewodniczących Rady oraz szefów komisji RM. W prezydium Rady, obok przewodniczącego Tadeusza Kaczmarka (JMM) zasiądą Wiesław Więckowski (P... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 209
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola