Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Browar w Jaworznie!

 
Browar w Jaworznie! Od smakowych preferencji, przez pasję i hobby do biznesu? Jak najbardziej! Fani piwa mogą już zacierać ręce z zadowolenia – końcem bieżącego roku swoją działalność rozpocznie jaworznicki browar kraftowy! Dobry pomysł? Nawet bardzo dobry! O pomyśle powstania browaru opowiedział nam pan Mateusz Matyaszek, główny piwowar. - właściciel browaru swoje pierwsze piwo uwarzył 10 lat temu. Już wtedy przecierał szlaki w Polsce. Ja piwo warzę w domu również od kilku lat. Myślę, że połączenie pasji i upodobań może zmienić oblicze krajowej scceny piwnej – mówi Matyaszek. Pan Mateusz pokazał nam też urządzenia, za sprawą których już niebawem powstawać będzie kraftowe piwo. Choć przestrzeń produkcyjna jest jeszcze pusta a browarnicze zaplecze techniczne dopiero powstaje, już teraz można mówić o terminach produkcji pierwszej partii jaworznickiego piwa. - Mamy nadzieję, że zaczniemy warzenie do końca tego roku. Taki jest plan i termin ostateczny. Pierwsze kapsle wystrzelą w okolicach lutego lub marca przyszłego roku, top realny termin – dodaje główny piwowar. Od kilku lat kraftowe piwa cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Mnogość odmian jest wręcz nieprzebrana. Na czym polega sukces kraftów? Prawdopodobnie na precyzji ich wykonania. Tu też z pomocą przychodzi technika. - fermentujemy i testujemy piwo zanim trafi do produkcji i do klienta. Dbamy przede wszystkim o jakość. Dopracowujemy kompozycję, skład i samą fermentację. Na „dużą warzelnię” trafiają tylko te wyroby, z których jesteśmy w pełni zadowoleni – podkresla Matyaszek. Kilkanaście specjalnych kadzi i kilkadziesiąt tysięcy litrów piwa – gdzie znajdziemy wyroby jaworznickiego browaru? Okazuje się, że nie tylko na rynku lokalnym a w całym kraju! Że produkcja piwa do najłatwiejszych nie należy wie chyba każdy. Jak widać – sam proces przygotowań i instalacji urządzeń jest już mocno pracochłonny i wymagający. My za jaworznicki browar już zaczynamy trzymać kciuki i z chęcią będziemy przyglądać się kolejnym krokom powstawania jaworznickiego kraftu.

 


dlaCiebietv
 
Data pliku video: 2018-09-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Jaworzno - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zajmujące powierzchnię 152,59 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty przyrody (Dolina Żabnika i Rezerwat Sasanek), sześć szlaków turystycznych pieszych (czerwony – okrężny, zielony – przelotowy międzymiejski, niebieski – północno – wschodni przelotowy miejski, żółty – siedziba PTTK o/Jaworzno oraz szlak czarny – dochodzący do źródła wody siarczanej), liczne szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 270 km, Zalew Sosina, Rynek Główny o oryginalnym, trójkątnym kształcie, XVII - wieczna Studnia w Jeleniu, Muzeum Miasta Jaworzna, zespół willowo – parkowy z XIX wieku powszechnie znany jako Pałac w Jaworznie, a także pozostałości Centralnego Obozu Pracy.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi handel detaliczny i prężnie rozwijający się okręg  przemysłowy. Na terenie miasta działa także Zakład Górniczy "Sobieski".

  Komunikację z miastem umożliwiają: autostrada A4, droga ekspresowa S1 oraz droga krajowa 79.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola